Význam NEUTRÁLNÍCH potravin v BTD

SUPERPROSPĚŠNÉ jsou potraviny, které nasazujeme v určitém období jako je těhotenství, menopauza, seniorský věk od 50ti let, seniorský vek 70+ a v případě chronických onemocněních.

PROSPĚŠNÉ jsou potraviny, které nám nahradí doplňky stravy nebo přinesou jiný benefit (např. příliv energie, snazší hubnutí, zlepšení kvality myšlení a paměti a další)

NEUTRÁLNÍ jsou potraviny, které nám dodávají nezbytně nutné živiny. Nadto to jsou potraviny denní spotřeby a protože jsou neutrální, není žádný důvod je neužívat frekventovaně jako každodenní součást naší správné výživy. V období u léčby nemocí dělíme neutrální potraviny na NEUTRÁLNÍ ČASTO a NEUTRÁLNÍ OBČAS – míněno 2x do měsíce.

VYVARUJTE SE jsou potraviny, označované samozvanými pseudoporadci v BTD jako zakázané, jsou potraviny, kterým se máme vyvarovat, jak míní autoři této teorie. Neznamená to ale, že je nemůžete pozřít, ale nyní si jste již vědomi toho, co způsobují a tak je to na každém.

Pokud se rozhodnete třeba i hubnout za pomoci životosprávy podle krevní skupiny a podle genotypu, pak doporučuji osobně vše konzultovat s našimi odborníky, protože záleží na mnoha faktorech a měli byste se odozvědět více o fungování tohoto životního programu. Tento program je právě založen na INDIVIDUALITĚ, kdy pro každého z nás je odlišný detailní postup, proto zde existuji kvalifikovaní odbornící, studující tuto teorii, kteří pak mohou kvalifikovaně pomoci. Předejdete tak mnoha rozčarováním.

To, že je nějaká potravina stejně neutrální, neznamená to, že má stejný účinek, který vyžadujete. Konkrétně mouka:

  • Bílá pro krevní skupinu B – NEUTRÁLNÍ
  • Špaldová pro krevní skupinu B – NEUTRÁLNÍ

Cíl: hubnutí

Chyba: Bílá je neutrální, špaldová je neutrální, bílá je levnější, proč tedy špaldu…

Špaldová mouka je bohatší o enzym, který brání škodlivosti lepku a dokonce, i přes téměř dvojnásobný obsah lepku, mohou užívat i celiatici tuto mouku, právě pro daný enzym, ten navíc pomáhá zbavit tlusté střevo „krunýře“ vytvořeného lepkem, který brání výživě organismu. Složité popisovat, proto je třeba osobní konzultace na lepší vysvětlení a pochopení… Navíc špaldová mouka obsahuje podsttně více živiin, než klasické vymletá bílá, která enní pro hubnutí zcela vůbec vhodná.

Pokud si pečete chleba doma, je to výhoda, protože si můžete pokaždé udělat jiný a je to práce na 10 minut. Recepty na špaldový chléb, najdete v receptáři.

Přeji Vám, krásné dny!
Damian

Napsat komentář