DADAMO DIETA podle krevní skupiny od dr. D'Adamo

23.1.2021 in ENCYKLOPEDIE

Virální onemocnění – Chřipka

chřipka
chřipka

Riziko onemocnění Virální onemocnění – Chřipka

Příznaky

  • Horečka od 38°C
  • Kašel intenzivní
  • Bolest v krku
  • Rýma v nose, výtok z nosu
  • Bolesti hlavy
  • Zimnice a bolesti svalů
  • Hluboká únava

Spojení onemocnění s krevními skupinami

Krevní skupina A

vykazuje schopnost generovat rychlou a podstatnou protilátkovou odezvu proti chřipce typu A (H1N1) a ještě lépe generuje odezvu proti chřipce typu A (H3N2).
Reakce proti viru chřipky typu B je méně silná. Obecně má krevní skupina A tendenci získávat pouze méně virulentní formy viru. Pokud onemocní, zvládá to méně těžce, než ostatní krevní typy.

Krevní skupina AB

má relativně špatnou schopnost vytvářet protilátky proti některému z virů chřipky. Chřipka typu A i B, je pro jednotlivce s krevní skupinou AB každoročně problematická. Imunologické vyšetření průběhu v čase sérových anti-HA a anti-NA protilátek proti chřipkovým virům typu A i B v populaci žen a mužů s krevními skupinami AB0, bylo prováděno po několik měsíců. Ukázalo se, že osoby krevní skupiny AB, jsou nejcitlivější na viry chřipky typů A i B. Byly postiženy virem epidemie dříve a závažněji, než osoby s jinými krevními skupinami.

Krevní skupina B

má nejslabší ochranu proti chřipce typu A (H3N2) a o něco lepší ochranu proti chřipce typu A (H1N1). Antigen viru chřipky typu A (H3N2) lze nalézt i u již zdravých jedinců krevní skupiny B až 5 měsíců po jejich zotavení se z chřipky. Nositelé krevní skupiny B nemusí vykazovat žádné příznaky, ale virus přesto žije v “bezpečném přístavu”.
Krevní skupina B má přeci jen extrémně silnou výhodu nad ostatními krevními skupinami. K imunitní odezvě dochází mnohem rychleji a přetrvává mnohem déle, než u ostatních krevních skupin.

Krevní skupina 0

má obecně nižší riziko onemocnění chřipkou. Vyměšovači mají vyšší sklon k onemocnění, než nevyměšovači.

Vyměšovači AB0

jsou významněji zastoupeni u pacientů s chřipkovým virem typu A i B, rhinoviry, respiračními syncyálními viry a echoviry.

Podskupina MN

Jednotlivci s podskupinou MN, mají vyšší ochranu proti onemocnění chřipkou.
By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree