Výživa batolat krevního typu A

Až se rozhodnete uvést tuhou stravu a jiné tekutiny, než mateřské mléko u Vašeho batolete, následujte tyto pokyny pro Vaše batole typu A:

 

Omezte sacharidy a umělá sladidla. Tím pomůžete Vašemu dítěti se vyhnout infekcím a posílíte jeho imunitní systém.

Pokud Vaše dítě začíná jíst více složené tuhé stravy (po dokončeném 9. měsíci), vyvarujte ho hovězímu masu a podporujte sójová jídla, jako sojový tvaroh – tofu; z masa pak kuře a krůtu.

Vyvarujte se podávání mléčných výrobků bez kultury. Malé množství zakysaných mléčných produktů, jako kefír nebo jogurt, je v pořádku.

Vybírejte především organická jídla.

Věnujte pozornost doporučenému „startovnímu datu“ pro různé potraviny, viz. Tabulka.

 

Prospěšné potraviny pro batole krevního typu A:

Číst celé...

Výživa batolat krevního typu O

Až se rozhodnete uvést tuhou stravu a jiné tekutiny, než mateřské mléko u Vašeho batolete, následujte tyto pokyny pro Vaše batole typu O:

  • Omezte sacharidy a umělá sladidla. Tím pomůžete Vašemu dítěti se vyhnout infekcím a posílíte jeho imunitní systém.
  • Vyhněte se všem na pšenici založeným obsahům v zdánlivě neškodných jídlech. Pšeničná mouka a pšeničný lepek jsou v široké škále jídel, proto pozorně studujte složení, než dovolíte svému dítěti neznámou potravinu.
  • Vyhněte se jídlům z kravského mléka
  • Vyhněte se kyselým plodům, jako pomeranče a kiwi
  • Vyberte si především organická jídla
Číst celé...

Vitamíny a doplňky u těhotných "Béček"

První dotaz se vztahuje k denní doporučené dávce kyseliny listové u krevního typu B.

První trimestr je vždy rozhodující a určující další průběh těhotenství a vývoj plodu. Dbejte v tuto dobu na příjem maximálního množství přírodních zdrojů vitamínů a potřebných látek a prvků. Nezahrnujte do své stravy a to ani v doplňcích stravy, syntetické látky. Zvláště pak, jste-li v programu BTDBaby, nepřijímejte potravní doplňky obsahující nevhodné přísady a v podobě tablet.

Číst celé...

Správná výživa pro Vás a Vaše miminko

Správná výživa pro Vás a Vaše miminko

Správná výživa pro Vás a Vaše miminkoPřinášíme Vám, milé těhule i kojící maminky, trochu více informací o výživě v době před otěhotněním, v době těhotenství a jednoho roku po porodu. Samozřejmě, že jsme nezapoměli ani na Vaše miminko. V našem seriálu se budeme zabývat i jeho výživou

Číst celé...