Moje těhotenství s BTD :o)

Moje těhotenství s BTD :o)

Kromě toho, že se nám díky této výživě podařilo počít druhé dítko něuvěřitelně hned na poprvé (jak píšu v části Hodnocení a zkušenosti), pozoruji další pozitivní rozdíly mezi prvním těhotenstvím, kdy jsem o této výživě neměla zdání a současným druhým těhotenstvím, kdy se stravuji podle krevní skupiny. Chtěla bych se s Vámi podělit o  všechny svoje postřehy z probíhajícího těhotenství, takže budu psát průběžný seriál na pokračování. :o)

Číst celé...

Prenatální nedostatek železa a riziko schizofrenie v dospělosti

Pozdější rozvoj schizofrenie je či byl vztahován k prenatální expozici řadě různých vlivů. Jedním z potenciálně významných je nedostatek železa u matky, jenž představuje rizikový faktor pro několik nepříznivých výsledných stavů při narození a jenž může v tomto období vysokých nároků na přísun kyslíku navodit hypoxii. Železo je nezbytné pro syntézu hemoglobinu, proteinu obsaženého v erytrocytech a zodpovědného za

Číst celé...

Než otěhotníte

{reg}Celá verze článku se zobrazuje pouze předplatitelům!{/reg}{pub}Tato část je zobrazena POUZE REGISTROVANÝM a PŘIHLÁŠENÝM uživatelům. {/pub}{author}Článek je výstavbě, denně aktualizován!{/author} {reg}Nejlepší garancí zdravého těhotenství, je být na vrcholu kondice. V tomto stavu byste se měla nacházet 6 měsíců, před plánovaným těhotenstvím. Plná verze – pokračování a tabulky {author}Jeden

Číst celé...

Výživa v těhotenství u krevní skupiny B – část 2.

{reg}Celá verze článku se zobrazuje pouze předplatitelům!{/reg}{pub}Tato část je zobrazena POUZE REGISTROVANÝM a PŘIHLÁŠENÝM uživatelům. {/pub}{author}Článek je výstavbě, denně aktualizován!{/author} Pokračování seriálu výživa v těhotenství u krevní skupiny B  

Číst celé...

Výživa batolat krevního typu A

Až se rozhodnete uvést tuhou stravu a jiné tekutiny, než mateřské mléko u Vašeho batolete, následujte tyto pokyny pro Vaše batole typu A:

 

Omezte sacharidy a umělá sladidla. Tím pomůžete Vašemu dítěti se vyhnout infekcím a posílíte jeho imunitní systém.

Pokud Vaše dítě začíná jíst více složené tuhé stravy (po dokončeném 9. měsíci), vyvarujte ho hovězímu masu a podporujte sójová jídla, jako sojový tvaroh – tofu; z masa pak kuře a krůtu.

Vyvarujte se podávání mléčných výrobků bez kultury. Malé množství zakysaných mléčných produktů, jako kefír nebo jogurt, je v pořádku.

Vybírejte především organická jídla.

Věnujte pozornost doporučenému „startovnímu datu“ pro různé potraviny, viz. Tabulka.

 

Prospěšné potraviny pro batole krevního typu A:

Číst celé...

Výživa batolat krevního typu O

Až se rozhodnete uvést tuhou stravu a jiné tekutiny, než mateřské mléko u Vašeho batolete, následujte tyto pokyny pro Vaše batole typu O:

  • Omezte sacharidy a umělá sladidla. Tím pomůžete Vašemu dítěti se vyhnout infekcím a posílíte jeho imunitní systém.
  • Vyhněte se všem na pšenici založeným obsahům v zdánlivě neškodných jídlech. Pšeničná mouka a pšeničný lepek jsou v široké škále jídel, proto pozorně studujte složení, než dovolíte svému dítěti neznámou potravinu.
  • Vyhněte se jídlům z kravského mléka
  • Vyhněte se kyselým plodům, jako pomeranče a kiwi
  • Vyberte si především organická jídla
Číst celé...