STEVIA(na) REBAUDIANA – sladký život pro diabetiky a tlouštíky

100% sladivý přírodní extrakt z rostliny Stevia rebaudiana Bertoni

STEVIANA®(Kosmetikum)

Zdravě pečuje a sladce rozmazluje


Složení: Aqua, Extractum Stevia Rebaudiana Folium, Potassum Sorbate

Balení: Tmavá lahvička s kapátkem 25 ml.

Použitelnost: od data výroby (uvedeno na etiketě) 16 měsíců.

Ukládejte na tmavém,suchém místě, chraňte před sluncem. Uložte mimo dosah dětí.

Účinné látky

Rostlina Stevia rebaudiana ve své nati obsahuje komplex sladivých látek, s názvy steviosid a rebaudiosid A, B, C, D a E. Účinné sladivé látky nemají české názvy. (V některých zemích světa se pomocí tohoto produktu vyrábí limonády, žvýkačky, zubní pasty a cukrářské výrobky. Zkouší se v zahraničí v konzervárenství, výroba dia kompotů, marmelád a zavařenin.)

Účinky v praxi

· Omezuje tvorbu ústního plaku a zubního kamene, použití jako ústní voda (pár kapek „Steviany“ do vody na výplach úst). Ústní voda ze „Steviany“ omezuje záněty dásní a podporuje prevenci paradentózy. Ústní voda je účinná na omezení nepříjemného zápachu z úst.

· „Steviana“ působí jako uklidňující prostředek na pokožku při bodnutí hmyzem, popáleninách a jiných kožních problémech (stačí dát pár kapek na vatičku a místo potřít).

· „Steviana“zůstala obohacena o důležitý přírodní chlorofyl, tzv. zelené rostlinné barvivo, které je vynikající detoxikans.

· Úspěšně se dá Steviana použít jako pleťová voda – několik kapek do skleničky vody. Potírat pleť namočenou vatičkou.

· Podle odborné literatury v zahraničí je koncentrát povolen jako sladidlo z rostliny Stevia rebaudiana Bertoni v Japonsku, Číně, Rusku, Kanadě, Thajwanu atd.

· Zahraničí údaje uvádí, že Stevie rebaudiana nezatěžuje organismus nežádoucími kaloriemi (diabetici, redukční diety, nadváha).

Stevia rebaudiana je podpůrným přípravkem s příznivým s antibakteriálním a protivirovým účinkem – omezuje růst nepřátelských bakterií v ústní dutině, působí proti infekcím, způsobeným bakteriemi a viry (afty, záněty dásní a počáteční stadia paradontózy.

Napsat komentář