DADAMO DIETA podle krevní skupiny od dr. D'Adamo

12.12.2005 in Zprávy

Snižování GI neodráží efekty nízkokalorické diety

Post placeholder image

Výzkumníci z univerzity v Minnesotě vyzkoušeli, zda snižování glykemického indexu ve výživě již v nízkokalorické stravě, by měla nějakou další výhodu pro skupinu obézních dospělých.
I když nové studie potvrdily výhodu využití nízkého glykemického indexu pro sníženou citlivost na inzulín, vliv na tělesnou hmotnost konzumentů to nemělo, píší v tomto měsíčním vydání časopisu výživy (135:2387 – 91).
Konzumenti se více zajímají o glycaemickou hodnotu jídel dle některých studií, které proklamují, že nízkoglykemická dieta by mohla pomáhat ke kontrole váhy.
Experti se ptali, zda je dost důkazů pro tvrzení, že nízké GI’s diety mohou způsobit úbytek váhy.
Vědci z USA vytvořili náhodně vybranými obézními osobami skupinu 29 dospělých osob, pro řízený výživový pokus, srovnávající efekty tří nízkokalorických dietních plánů s různými glykemickými hodnotami.
Užívané dietní plány v testu na 29 obézních dospělých:

  • vysoký glykemický index (HGI)
  • nízký glykemický index (LGI)
  • vysoký tuk (HF)

dávka stanovena pro energetickou potřebu do 3138 kJ.
Pro prvních 12 týdnů, všechna jídla byla poskytnuta testovaným osobám. Potom bylo 22 osob ze skupiny převedeno na jednu ze tří diet na dalších 24 týdnů (vyživovací fáze).
Po 12ti týdnech byly změny hmotnosti oproti počáteční hmotnosti osob pozorovány ve všech skupinách, ale zůstaly stejné hodnoty mezi skupinami, řekli výzkumníci. Všechny skupiny měly zlepšenou senzitivitu na inzulín.
Během výživové fáze, všechny skupiny udržely jejich počáteční úbytek váhy a jejich zlepšenou senzitivitu na inzulín, ale poměr mezi ztrátou na hmotnosti a zlepšenou citlivostí na inzulín byl nezávislý na složení výživy.
"Závěr: snižování glykemického zatížení a glykemického indexu ve výživě, neposkytne v redukci tělesné hmotnosti žádnou mimořádnou výhodu, i přes proklamaci o ztrátě na hmotnosti u obézních osob." zakončili výzkumníci tento projekt.

http://www.nutraingredients.com/news/ng.asp?n=63484&m=1NIEO26&c=mkljauldriplthi
By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree