Báze a recepty

Tato sekce obsahuje informační báze pro BTD a GTD. Přístup do této sekce je pouze pro předplatitele. Součástí jsou i recepty a jídelníčky, které můžete doplňovat i Vy. Tím můžete získat odměnu 50 bodů za každý, publikovaný recept. Podmínkou je plné zařazení a vyplnění všech polí formuláře.

Číst celé...

Mléko a rakovina prostaty: Nový důkaz

Nová studie International Journal of Cancer (mezinárodní časopis o rakovině), upozorňuje na vazbu mezi spotřebou mléčných produktů a rakovinou prostaty. Výzkumníci zkoumali konzumaci mléčných produktů a přísun mléčného vápníku u 29,133 mužů v prevenci rakoviny prostaty za pomoci vitamínu E –  Alpha-Tocopherolu a Beta-Carotenu. Spotřeba mléčných výrobků a/nebo celkový zvýšený přísun mléčného vápníku, zvětšuje riziko vzniku rakoviny prostaty.

Číst celé...

Masožravé maminky mají méně plodné syny

Masožravé maminky mají méně plodné syny Nová studie Humánní reprodukce dokazuje, že gravidní ženy konzumující větší množství masa domácího skotu, mohou snížit u budoucího syna počet spermií. Výzkumníci University Rochester analyzovali vztah mezi různými spermatickými parametry u 387 mužů a výživové zvyky jejich matek v Study for Future

Číst celé...

Mléčné výrobky mohou za neplodnost

Nízkotučné mléčné výrobky souvisejí se zvětšeným rizikem neplodnosti Nová studie shledala spotřebu nízkotučných mléčných výrobků jako související se zvětšeným rizikem neplodnosti. Celkem 18.555 PREMENOPAUSÁLNÍCH žen, dle The Nurses Healthy Study II, bez historie neplodnosti, které se pokusily o těhotenství nebo otěhotnět mezi lety 1991 a 1999, bylo

Číst celé...

VÁPNÍK z minerálky je lepší, než z mléka

09.12.2006 22:20 Dobrá zpráva pro krevní skupiny An,O,Bn,AB u sycených minerálek a u nesycených minerálek pak dobrá zpráva pro všechny typy ABO!

Američtí vědci z Creightonské University v Omaze, potvrdili výzkumem, že minerální vody bohaté na vápník jsou rovnocenným, dokonce o málo lepším zdrojem biopřístupného vápníku, než který je obsažen v mléce.
Cílem výzkumu bylo posoudit kvalitu přijímaného vápníku z minerální vody oproti vápníku přijímaného z mléka.
Výzkumy ukázaly, že minerální voda bohatá na vápník, je kvalitním a dostatečným zdrojem vápníku, který je potřebný také pro jiné fukce, než péči o zdravé kosti.

Číst celé...