DADAMO DIETA podle krevní skupiny od dr. D'Adamo

26.1.2007 in Dieta podle krevních skupin

Špatná dieta – dotaz

Post placeholder image

Dobrý den,
Vaše krevní skupina je klíčem k celému imunitnímu systému. Má pod kontrolou vlivy různých typů virů, bakterií, infekcí, chemických látek, stresu a celou paletu dalších vlivů, které by mohli ohrozit Váš imunitní systém. Pokud toto paní doktorka neví, pak by měla vrátit diplom.
Výživa podle krevních typů – Blood Type Diet, vychází z vědeckých poznatků antropologů, genetiků a dalších vědních oborů (biochemie, medicína a další). Proto nemohu souhlasit už s tím, že tato výživa je nazývána dietou na hubnutí. Dr.D’Adamo využil těchto poznatků, shromáždil je dle společných znaků a na základě těchto dosavadních poznatků zahájil klinický výzkum vlivu lektinů na zažívací systém dané krevní skupiny. Za dobu, více než 50ti let, prošla BTD mnoha testy a její využití se těší veliké oblibě i mezi odborníky a to nejen v oblasti výživy. Je známé, že některé potraviny se chovají jako antigeny krevní skupiny A nebo B a je tedy nadmíru logické, že tyto potraviny nemohou být akceptovány všemi krevními typy. Je to jako dávkovat si krev jiné krevní skupiny, než kterou máme. Některé krevní typy tedy mohou tyto potraviny přijímat bez rizika, jiné samozřejmě mohou užíváním těchto potravin trpět (alergie, nadváha, diabetes, rakovina atp.).
Paní doktorce bych si dovolil nabídnout návštěvu 3. biannuální konference, kde může své tvrzení obhájit přímo před týmem, který BTD objevil a rozvíjí. Znalost krevních skupin a vlivu antigenů na dané krevní typy se datují do roku 1920. Do té doby byl každý, kdo by jen naznačil, že se krevní skupiny nemohou navzájem bez omezení křížit (transfúze apod.), považován za blázna. S tímto objevem bylo méně úmrtí při transfúzích a bylo pochopeno, že nelze jen tak, bez rozmyslu a rozboru krve, podávat transfúze od různých dárců. Paní doktorka není v oboru BTD vzdělána a její tvrzení jsou pouze jejím osobním názorem.
BTD je bezpečnější, než ostatní diety už v tom, že neomezuje užívání potravin na jeden druh (mléčné diety, pomerančové diety apod)a nevystavuje tak klienta nežádoucím účinkům např. zátěží dávkováním jednoho druhu potraviny (což značně rozhází biochemii těla).
Navíc pokud si přečtete tvrzení paní doktorky, nepředkládá žádný konkrétní důvod, který by podepřel její tvrzení. Navíc genetická výbava je dána a je úspěšně využíváná díky poznání DNA i k léčbě smrtelných chorob či jejich účinnému předcházení.

Damian
By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree