Krevní skupina a vaše zdraví

Myslíte si, že znalost vaší krevní skupiny je důležitá pouze v případě transfuze? Přemýšlejte znovu! Výzkum naznačuje, že vaše krevní skupina je klíčovým genetickým faktorem, který ovlivňuje mnoho oblastí zdraví a pohody.

Během svého života jste pravděpodobně pozorovali, že někteří lidé mají tendenci snáze zhubnout, zatímco pro ostatní je jejich váha neustálým bojem. Nebo se divili, proč jsou někteří lidé sužováni chronickými nemocemi, zatímco jiní zůstávají zdraví a vitální až do pokročilých let. Odpověď je velmi jednoduchá ve vaší krevní skupině.

Znalost vaší krevní skupiny je důležitým nástrojem pro pochopení toho, jak vaše tělo reaguje na jídlo, vaší náchylnosti k nemocem, vaší přirozené reakce na stres a ještě mnohem více. Jedna kapka krve obsahuje biochemický makeup stejně jedinečný jako váš otisk prstu.

Vaše krevní skupina může předpovědět vaši náchylnost k určitým chorobám.

Výzkum zjistil, že jedinci určitých krevních skupin mohou mít vyšší riziko určitých chorob; studie zjistily, že lidé s krevní skupinou 0 mají nižší riziko srdečních onemocnění, ale vyšší riziko vzniku žaludečních vředů. Lidé, kteří jsou krevní skupiny A, mají vyšší riziko mikrobiálních infekcí, ale ženy typu A mají vyšší míru plodnosti. Jiný výzkum zjistil, že lidé s krví typu AB a B mají mnohem vyšší riziko vzniku rakoviny pankreatu.

Lidé různých krevních skupin reagují na stres odlišně.

Lidé typu A mají přirozeně vyšší hladinu stresového hormonu kortizolu v těle a produkují více v reakci na stresové situace. Na druhou stranu lidé s krví typu 0 mají reakci „stresu nebo útěku“ na stres, která vede k nadprodukci adrenalinu. Trvá to, než se typ 0 zotavuje ze stresu, protože je pro ně obtížnější vyplavit adrenalin z těla.

Antigeny vaší krevní skupiny nejsou jen ve vaší krvi!

Jsou všude ve vašem těle, zejména na površích, které interagují s prostředím. Patří mezi ně váš zažívací trakt, od úst po tlusté střevo, stejně jako vaše nosní dírky a plíce. Protože jsou tyto antigeny krevní skupiny všude, ovlivňují to, jak vaše tělo reaguje na jídlo, které jíte, prostřednictvím několika faktorů. Například: lektiny v některých potravinách se váží na antigen vaší krevní skupiny a způsobují, že se vaše krev aglutinuje (drží pohromadě), což má za následek pocity únavy, bolesti hlavy, zažívací potíže, kožní problémy a řadu dalších zdravotních problémů.

Máslo vyrobeno stloukáním smetany, dokud nedosáhne polotuhého stavu, a to minimálně 80 procent MASOVÉHO TUKU. Zbývajících 20 procent tvoří voda…

Hledejte v aseptických nádobách. Některé odrůdy jsou bez lepku; ostatní nejsou

<p>Kapr podávaný podle krevních skupin?</p>

Nálev z květů heřmánku. Další data nejsou nyní k dispozici.

<p>Věděli jste, že melta nebo-li cikorka, je úspěšnou náhražkou klasické kávy? Možná si říkáte, že byste kávu za nic nevyměnili.…

Pomeranč podle krevních skupin naznačuje, že není každá potravina prospěšná každému.

Bakterie ve střevě souvisí s krevní skupinou.

Lidé různých krevních skupin mají různé střevní bakterie, ve skutečnosti je u některých bakterií o 50 000 větší pravděpodobnost, že se objeví u lidí s jednou nebo druhou krevní skupinou. Toto pocházelo od našich předků, jejichž trávicí trakt se vyvinul tak, aby vyhovoval jednomu typu stravy před druhým. Například mikrobiom některých lidí se vyvinul k mnohem efektivnějšímu štěpení sacharidů (krevní skupina A). Lidé bez této schopnosti (krevní skupina 0) mají tendenci ukládat sacharidy jako tuk.

Univerzální přístup k výživě nefunguje.

Potravinové výstřelky přicházejí a odcházejí, ale fakta jsou jasná: každý nemá stejné základní nutriční potřeby. Všichni známe někoho, kdo je přísný vegetarián a prospívá této stravě, zatímco jiní přísahají na Atkinsa nebo podobné plány s nízkým obsahem sacharidů. Zjistil jsem, že vaše nutriční potřeby lze určit podle vaší krevní skupiny. Podívejte se na seznamy potravin v Eat Right 4 Your Type; jsou vodítkem pro výběr potravin, které vám umožní zhubnout, snížit zánět, zvýšit energii a vést delší a zdravější život.

Jak jste se dozvěděli, vaše krevní skupina ovlivňuje více než jen typ krve, který potřebujete v případě transfuze – vaše krevní skupina je genetický faktor, který hraje v lidském těle mnoho rolí. Výběr potravin s nízkým obsahem lektinu a neaglutinujících potravin, které vytvářejí pohostinné prostředí pro vaši dobrou střevní flóru, a výběr potravin, které bojují s riziky onemocnění, jsou dva dobré první kroky při vytváření individualizovaného výživového programu právě pro vás.

Částečné výňatky z: mindbodygreen.com

určení krevní skupiny doma

Neznáš svou krevní skupinu?

KLIKNI!

Jedním z charakteristických znaků alternativní medicíny je uznání biochemické jedinečnosti každého jedince a potřeba přizpůsobit léčbu a recepty tak, aby odpovídaly této individuální variabilitě. Zatímco genetický kód člověka je nakonec základem této individuality, zakládání léčby na genetických faktorech je příliš široký přístup a není v souladu s alternativní medicínou. 

Podle naturopatického lékaře Petera J. D’Adama, ND, ve své knize Eat Right 4 Your Type, chybějícím článkem mohou být čtyři základní krevní skupiny: 0, A, B a AB. „Musel existovat důvod, proč bylo ve studiích stravování a přežití nemocí tolik paradoxů,“ proč někteří lidé hubnou a jiní nedrží stejnou stravu, nebo proč si někteří lidé zachovávají svoji vitalitu, jak stárnou, a jiní ne, říká doktor D’Adamo. 

Jeho výzkum v oblasti antropologie, anamnézy a genetiky ho vedl k závěru, že krevní skupina je „klíčem, který otevírá dveře k tajemstvím zdraví, nemoci, dlouhověkosti, fyzické vitality a emocionální síly“. Dr. D’Adamo vysvětluje, že praktické použití „klíče“ pro krevní skupinu spočívá v tom, že vám umožňuje činit informovaná rozhodnutí o vašich dietních, cvičebních, doplňkových a dokonce lékařských léčebných plánech. Díky „cestovní mapě“ krevní skupiny nyní mohou tyto plány „odpovídat vašemu přesnému biologickému profilu“ a „dynamickým přírodním silám ve vašem vlastním těle“. 

Lidé typu 0 s krví typu 0 si nejlépe poradí s intenzivním fyzickým cvičením a živočišnými bílkovinami a méně dobře na mléčných výrobcích a obilí, říká Dr. D’Adamo. Hlavním důvodem přírůstku hmotnosti u typu 0 je lepek nacházející se v pšeničných produktech a v menší míře čočka, kukuřice, fazole a zelí, vysvětluje Dr. D’Adamo. Ideální cvičení pro typ 0 zahrnují aerobik, bojová umění, kontaktní sporty a běh. 

Typ A – Lidé s krevní skupinou A se však přirozeně hodí pro vegetariánskou stravu a potraviny, které jsou čerstvé, čisté a organické. Jelikož jsou typy A náchylné k srdečním chorobám, rakovině a cukrovce, „nemohu zdůraznit, jak zásadní může být tato úprava stravy pro citlivý imunitní systém typu A,“ říká Dr. D’Adamo. Typ A může mít značný přínos z uklidňujícího soustředění, jako je jóga a tai chi. 

Typ B – Typ B má silný imunitní systém a tolerantní trávicí systém a má tendenci odolávat mnoha závažným chronickým degenerativním onemocněním nebo je alespoň přežít lépe než ostatní krevní skupiny. Typu B se nejlépe daří s mírným fyzickým cvičením vyžadujícím duševní rovnováhu, jako je turistika, jízda na kole, tenis a plavání. 

Typ AB – Krevní skupina AB, nejnovější z hlediska evoluce ze čtyř skupin a amalgám typů A a B, je biologicky nejkomplexnější. U této skupiny nejlépe funguje kombinace cvičení pro typy A a B, říká Dr. D’Adamo. 

Krevní skupina, se svou trávicí a imunitní specifičností, je podle Dr. D’Adama oknem pravděpodobné náchylnosti člověka k nemocem nebo moci nad ním. Například u typu 0 je nejpravděpodobnější, že bude trpět astmatem, sennou rýmou a jinými alergiemi, zatímco u typu B je vysoký práh alergie a budou alergicky reagovat, pouze pokud budou jíst špatné jídlo. Typ B je také obzvláště citlivý na autoimunitní poruchy, jako je chronická únava, lupus a roztroušená skleróza. Typ AB má tendenci mít nejméně problémů s alergiemi, zatímco srdeční choroby, rakovina a anémie jsou pro ně zdravotními riziky. 

S artritidou typ 0 opět trpí převážně, protože jejich imunitní systém „netoleruje životní prostředí“, zejména na potraviny, jako jsou zrna a brambory, které mohou v jejich kloubech vyvolat zánětlivé reakce, říká Dr. D’Adamo. Typy A a B jsou nejvíce náchylné k cukrovce, zatímco typy A a AB mají celkově vyšší míru rakoviny a horší šance na přežití než jiné typy. 

Lektiny a krevní skupina

Mezi vaší krví a potravinami, které jíte, dochází k chemické reakci. Tato reakce je součástí vašeho genetického dědictví. Je úžasné, ale pravdivé, že dnes, ve dvacátém prvním století, si váš imunitní a trávicí systém stále zachovává zvýhodňování u potravin, které vaši předkové krevní skupiny jedli.

Víme to kvůli faktoru zvanému lektiny. Lektiny, bohaté a rozmanité bílkoviny nacházející se v potravinách, mají aglutinační vlastnosti, které ovlivňují vaši krev a sliznici trávicího traktu. Lektiny jsou účinným způsobem, jak se mohou organismy v přírodě připojit k jiným organismům v přírodě. Spousta choroboplodných zárodků a dokonce i náš vlastní imunitní systém používají toto super lepidlo ve svůj prospěch. Například buňky v žlučovodech jater mají na svých površích lektiny, které pomáhají zachytit bakterie a parazity. Bakterie a další mikroby mají na svých površích také lektiny, které fungují spíše jako přísavky, takže se mohou připevnit na kluzké slizniční obložení těla. Lektiny používané viry nebo bakteriemi mohou být často specifické pro krevní skupinu, což z nich dělá lepkavějšího škůdce pro lidi této krevní skupiny.

Takže také s lektiny v potravinách. Jednoduše řečeno, když jíte jídlo obsahující proteinové lektiny, které nejsou kompatibilní s antigenem vaší krevní skupiny, lektiny se zaměřují na orgán nebo tělesný systém (ledviny, játra, střeva, žaludek atd.) A mohou začít interagovat s tkáněmi v tom plocha.

Základy aromaterapie a cesta, jak si tvořit vlastní směsi

1.200,00  s DPH

I když nemůžete změnit svou krevní skupinu, můžete využít znalosti o její povaze k provedení stravovacího plánu, který je biologicky vhodný pro váš make-up, říká Dr. D’Adamo, který poskytuje bohaté podrobnosti stravovacích plánů pro všechny čtyři typy. „Většina mých pacientů pociťuje určité výsledky [do dvou týdnů od zahájení stravovacího plánu] – zvýšení energie, úbytek hmotnosti, zmírnění zažívacích potíží a zlepšení chronických stavů, jako je astma, bolesti hlavy a pálení žáhy.“

Části vyňaté z: Alternativní medicína Digest, Publishing Future Medicine