Mohla by vaše krevní skupina předpovědět vaše riziko onemocnění COVID-19?

Když byla poprvé publikována publikace Eat Right 4 Your Type, před více než dvěma desetiletími, začalo to jednoduchým předpokladem: Krevní skupina je způsob, jak vysvětlit mnoho paradoxů ve studiích výživy a přežití nemocí. Dieta pro krevní skupinu se stala mocným nástrojem pro zdravější život, ale také otevřela nové cesty poznání, které jdou daleko za hranice samotné stravy.

Vaše krevní skupina má co do činění s tím, jak trávíte jídlo, schopnost reagovat na stres, ovlivňuje váš duševní stav, účinnost vašeho metabolismu a sílu vašeho imunitního systému. “Krevní skupiny jsou rozhodujícími prediktivními markery pro možná onemocnění,” říká Dr. Peter D’Adamo. A ve světle současné pandemie koronavirů je tento význam ještě hlubší.

Existuje souvislost mezi krevní skupinou a citlivostí na COVID-19 – onemocnění způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2? 

Nedávný výzkum ukazuje na odpověď „ano“
Několik studií ve skutečnosti naznačuje, že osoby s krevní skupinou A, mohou být náchylnější k nákaze onemocněním SARS-CoV-2 a osoby s krevní skupinou O, mohou mít ochranné geny, které je vystavují nižšímu riziku.

Studie naznačují, že krevní skupina A, má vyšší riziko infekce

V březnu zveřejnili lékařští vědci z Centra pro důkazní a translační medicínu v nemocnici Zhongnan na čínské univerzitě Wuhan, předběžné výsledky svého výzkumu vzorců krevních skupin u více než 2 000 pacientů infikovaných COVID-19 ve Wuhanu a Shenzhenu. 
Po srovnání pacientů pozitivních na COVID s místními zdravými populacemi zjistili, že pacienti s krevní skupinou A, nejenže vykazovali vyšší míru infekce, ale měli také sklon k rozvoji závažnějších příznaků.

“Pacienti infikovaní Sars-CoV-2 s krevní skupinou A, možná budou muset podstoupit intenzivnější péči a agresivnější léčbu,” uvedl vedoucí výzkumný pracovník Wang Xinghuan.

V návaznosti na studii Wuhan University podle zjištění zveřejněných v DailyMail, dospěla skupina německých vědců z University of Kiel k podobným závěrům . Zjistili, že u pacientů s krevní skupinou A byla „o 50 procent vyšší pravděpodobnost, že budou potřebovat podporu kyslíku nebo že budou nasazeni na UPV ventilátory, ve srovnání s pacienty s jinými krevními skupinami.“

I když je pravda, že tyto studie jsou předběžné, Dr. Peter D’Adamo v průběhu let  psal o krevní skupině a její roli, kterou hraje v tom, zda vaše tělo produkuje určité sady bílkovin či nikoli a je tím náchylnější k širokému spektru infekčních nemoci.

Zdá se, že krevní skupina O má menší riziko nákazy

Pokud tedy může být krevní skupina A náchylnější, existuje krevní skupina, která vykazuje zvýšenou odolnost vůči COVID-19?

V dubnu zahájila americká společnost 23andMe pro osobní genomiku a biotechnologie studii, jejímž cílem je objasnit úlohu, kterou může hrát genetika při kontaktu s COVID-19. 
Podle zjištění zveřejněných v Bloomberg News „Předběžné výsledky od více než 750 000 účastníků naznačují, že krev typu O, je zvláště odolná proti SARS-CoV-2.“ V této citaci PubMed  odhalila analýza nemocničního ohniska v Hongkongu podobné nálezy – „krevní skupina O byla spojena s nízkým rizikem infekce.“

K podobným závěrům ve skutečnosti dospěly také studie od Wuhana a univerzity v Kielu. Němečtí vědci uvedli , že krev typu O byla spojena s „nižší pravděpodobností závažného onemocnění“.

Proč byste měli znát svoji krevní skupinu

Poznání vaší krevní skupiny je mocný nástroj, který vám může pomoci přizpůsobit strategie pro celkové zdraví, pohodu a prevenci nemocí. Každé tělo má jedinečné zdravotní potřeby a klíčem k pochopení vaší individuality je váš profil ABO, známý také jako vaše krevní skupina. Vědět, proč jsou některá jídla správná pro váš krevní typ (skupinu) (4 Your Type®) a ostatní ne, nabízí pohled na to, jak nejlépe zvládat stres, zvládat váhu a ano, dokonce předcházet nemocem.

Neznáš svoji krevní skupinu? Naše levná  originální sada pro domácí určení krevní skupiny se snadno používá a poskytuje okamžité výsledky. Co dříve zahrnovalo návštěvu lékaře spojené s laboratorním vyšetřením, lze nyní pohodlně provést doma. Nikdy nebylo jednodušší znát vaši krevní skupinu z kapky krve z prstu.

Jak mohou všechny krevní typy nejlépe podporovat optimální zdraví?

“Lidé s krevní skupinou A, mohou potřebovat zvláštní posílení osobní ochrany – imunity, aby se snížila pravděpodobnost infekce,” řekl Xinghuan.

Bez ohledu na to, jakou máte krevní skupinu, dodržování stravy, která je pro vás to pravé, je vaší první obrannou linií při udržování zdraví vašeho těla a efektivního fungování imunitního systému. 

Pro ty, kteří hledají další podporu zdraví a prevence, vytvořil Dr. D’Adamo protokol „go to“ doplňků, který pomáhá podporovat imunitní systém, zejména v těchto nestálých dobách:

Resistance Pack 2020 kombinuje bezinky, Andrographis paniclata, kořen Urtica dioica, čínský kořenový extrakt z lebky a další a poskytuje základní kámen podpory imunitní úpravy.

Pokud jste v dietě s krevními skupinami noví, a chcete se dozvědět více o tom, které potraviny jsou pro vaše jedinečné tělo prospěšné a kterým byste se měli vyhnout, zveme vás, abyste se  dozvěděli více zde .

Reference:

Odkazhttps://www.dailymail.com

Odkazhttps://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18818423/https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.11.20031096v2

Napsat komentář