DADAMO DIETA podle krevní skupiny od dr. D'Adamo

7.3.2007 in Zprávy

Mléčné výrobky mohou za neplodnost

Post placeholder image

Nízkotučné mléčné výrobky souvisejí se zvětšeným rizikem neplodnosti

Nová studie shledala spotřebu nízkotučných mléčných výrobků jako související se zvětšeným rizikem neplodnosti. Celkem 18.555 PREMENOPAUSÁLNÍCH žen, dle The Nurses Healthy Study II, bez historie neplodnosti, které se pokusily o těhotenství nebo otěhotnět mezi lety 1991 a 1999, bylo zkoumáno na souvislost mezi mléčnými výrobky a neplodností. 

Ženy, které zkonzumovaly dvě, nebo více porcí nízkotučných mléčných výrobků denně, měly 1.85 krát vyšší riziko neplodnosti. Při příjmu plnotučných mléčných výrobků není souvislost se zvětšeným rizikem neplodnosti, avšak většina tuků v mléčných výrobcích, jsou nasycené tuky, které jsou spojovány se vzrůstajícím cholesterolem, inzulínovou rezistencí, nadměrnou hmotností a obezitou a dalších zdravotních potíží.

Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner B, Willet WC. A prospective study of dairy foods intake and anovulatory infertility. Hum Reprod. Advance access published on February 28, 2007.

Infomoval Breaking Medical News is a service of the Physicians Committee for Responsible Medicine, 5100 Wisconsin Avenue, Suite 400, Washington, DC 20016, (Kolégium lékařů pro odpovědnou medicínu – PCRM – www.pcrm.org) jehož jsme členem.
By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree