Krevní typ a otěhotnění

Náš imunitní systém je vybaven u každého krevního typu vybaven jinak.

Příklad: Krevní typ matky O reaguje negativně na antigeny krevních typů otce A, AB, B. Znamená to, že pokud se krevní typ O dostane do kontaktu s proteinem, který má vlastnosti antigenu typu A nebo B, bude imunitní systém matky proti tomuto vetřelci bojovat a zlikviduje jej, aby neuškodil tělu. Je to obrana stejná, jako při nesprávné transfúzi, kdybyste do těla dostali jiný krevní typ, než se kterým jste kompatibilní, vznikl by šok a následovala by smrt.

U transfúze je tato reakce velice prudká, u dlouhodobého přísunu nevhodných potravin je tato reakce pozorována jako alergická reakce a selhávání imunitního systému.

Logicky, funguje-li výživa podle krevních skupin, musíme nutně dojít k tomu, že v poševním sekretu se nacházejí v 80% antigeny krevního typu ženy a to samé, ve stejné míře, platí ve spermatu muže. Zbylých 20% jsou nevyměšovači, kteří nevylučují antigeny svého krevního typu do tělesných tekutin. Zde je jistá vyšší šance početí u nekompatibilního páru, ale vzhledem k predispozicím poruch endokrinního systému, se oplodnění daří hůře.

Tým australských vědců zveřejnil souvislost mezi krevním typem partnerů a vlivem na početí. Neznamená to ale, že nekompatibilní pár nemůže otěhotnět a přivést na svět potomka. Jen to může být komplikovanější.

Samozřejmě, že se nejedná o jednoduchý recept, jak zítra otěhotnět, ale je to další poodhalená rouška z moudré knihy Matky Přírody , která nám může leccos vysvětlit a poučit nás.

Produkce antigen-protilátek

  • Když jste krevní typ O, produkujete protilátky antigenům typu A a B (vhodný partner O)
  • Když jste krevní typ A, produkujete protilátky antigenům typu B (vhodný partner A,O)
  • Když jste krevní typ B, produkujete protilátky antigenům typu A (vhodný partner B,O)
  • Když jste krevní typ AB, neprodukujete žádné protilátky (vhodný partner AB,A,B,O)

Zde je tedy první nápověda, kde může být chyba u jinak zdravých párů.

 

Abyste byly úspěšné v otěhotnění, je vhodné minimálně 6 měsíců před plánovaným početím dodržovat BTD pro výživu těhotných, a váš partner by měl BTD užívat s vámi.

Šance na otěhotnění se zvýší o desítky procent. Samozřejmě, že více se dozvíte v dalších kapitolách seriálu, kde budeme rozebírat každý trimestr zvlášť pro každý krevní typ.

Dodatek: Srovnejte si souvislost mezi početím a zdravým vývojem potomstva třeba u koček

Protože tento seriál má být přínosem pro Vás, bylo by dobré se ptát a směrovat seriál tam, kde je Váš zájem největší. Čím více budete aktivnější v dotazech, tím více se dozvíte…

Napsat komentář