Co tvoří jednotlivce typu „AB“?

Co mě dělá sebou?

To je otázka, která je jádrem genetické hádanky. Je také ústředním bodem našeho zkoumání krevních skupin. Klíčem je genetické dědictví – dějová linie vašeho života. I když žijete v 21. století, sdílíte společné pouto se svými předky. Genetická informace, která vyústila v jejich konkrétní vlastnosti, vám byla předána.

Lidé, kteří mají krevní skupinu AB, mají jinou charakteristiku než lidé typu O – jsou náchylní k různým chorobám, měli by jíst různá jídla a cvičit úplně jiným způsobem. 

Silné stránky

Všestranný systém navržený pro moderní podmínky - Vysoce tolerantní imunitní systém

Slabé stránky

Citlivý zažívací trakt, otevřený mikrobiální invazi

Individuální životní styl podle krevní skupiny AB

Krev typu AB je vzácná – vyskytuje se u méně než sedmi procent populace v ČR. A je to „nejnovější“ z krevních skupin. Ještě před deseti nebo dvanácti stoletími nebyla téměř žádná krevní skupina typu AB. Je to proto, že typ AB je výsledkem smíchání typu A s typem B. Na rozdíl od prakticky všech ostatních genů, které mají „dominantní“ a „recesivní“ variace (alely), jsou alely A a B „dominantní“, což znamená, že docela šťastně spolu existují.

Typ AB je jediná krevní skupina, jejíž existence je spíše výsledkem prolínání než evoluce a prostředí. Sdílejí tedy výhody i výzvy krevních skupin typu A i typu B. Typ AB má jedinečnou kvalitu jako chameleon – v závislosti na okolnostech, tato krevní skupina může odpovídat charakteristikám každé z ostatních krevních skupin. Typ AB je někdy A-like, někdy B-like a někdy fúze obou. Dnes, když se díváme zpět na tuto pozoruhodnou evoluční revoluci, je jasné, že genetické vlastnosti našich předků dnes žijí v naší krvi.

určení krevní skupiny doma

Neznáš svou krevní skupinu?

KLIKNI!

Zdravotní rizika

Srdeční choroby, rakovina

Správné stravování pro wellness

Typ AB odráží smíšené dědictví jejich genů A a B. Podle Dr. D’Adama „Typ AB má nízkou žaludeční kyselinu typu A, ale také mají adaptaci typu B na maso. Proto vám chybí dostatek žaludeční kyseliny, abyste je mohli efektivně metabolizovat, a maso, které jíte, má tendenci se ukládat jako tuk. Protože typ AB obsahuje antigeny krevní skupiny A i B, potraviny, které obsahují chemikálie zvané lektiny, reagují s tkáněmi a buňkami typu AB s větší pravděpodobností, než kterékoli jiné krevní skupiny. Typ AB by se měl vyhýbat kofeinu a alkoholu, zvláště když jste ve stresové situaci. Dr. D’Adamo doporučuje, aby se typ AB zaměřil na potraviny, jako je tofu, mořské plody, mléčné výrobky a zelená zelenina, pokud se snažíte zhubnout. “Vyhýbejte se všem uzeninám nebo uzeným masům.” Tyto potraviny mohou způsobit rakovinu žaludku u lidí s nízkou hladinou žaludeční kyseliny, “doporučuje Dr. D’Adamo. Pro typ AB existuje široká škála mořských plodů a pro typ AB je vynikajícím zdrojem bílkovin. Několik vysoce prospěšných ryb je mahi-mahi, chňapal červený, losos, sardinky a tuňák. Některé mléčné výrobky jsou prospěšné také pro typ AB – zejména mléčné výrobky z pěstovaných kultur, jako je jogurt a kefír.

Dr. D’Adamo také doporučuje menší častější jídla, protože působí proti zažívacím potížím způsobeným nedostatečnou žaludeční kyselinou a peptickými enzymy. “Váš žaludek iniciuje trávicí proces kombinací trávicích sekrecí a svalových kontrakcí, které s nimi míchají jídlo.” Když máte nízkou hladinu zažívacího sekretu, jídlo má tendenci zůstat v žaludku déle. “ Vysvětluje D’Adamo. Navrhuje také, aby typ AB věnoval pozornost kombinaci určitých potravin. Například budete trávit a metabolizovat potraviny efektivněji, pokud ve stejném jídle nebudete jíst škroby a bílkoviny.

Výživový profil

Smíšená strava: jehněčí maso, ryby, mléčné výrobky, tofu, fazole, luštěniny, obiloviny, zelenina, ovoce

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce a 30% SLEVA pro každého!

Číst více
Necháš se očkovat?

Necháš se očkovat?

Před pár dny se mě dotazoval kolega, zda podstoupím očkování proti onemocnění COVID-19. Odpověděl jsem: “Jsem nulka.” Otázal se: “Co to s tím souvisí?” Souvisí

Číst více
Virální onemocnění – Chřipka

Virální onemocnění – Chřipka

Virová infekce někdy nazývaná “chřipka”, která je způsobená ve skutečnosti velmi specifickým a ničivým virovým agens.

Číst více

Stres a cvičení

I když mají lidé různé schopnosti zvládat stres, nakonec máme všichni bod zlomu. Při dostatečném stresu dostatečně vysoké intenzity po dostatečně dlouhou dobu, bude kdokoli maladaptivní. U typu AB, pokud jde o stresové hormony, se nejvíce podobáte typu O ve vaší tendenci nadprodukovat katecholaminy jako adrenalin. Přesto máte také další složitost rychlého čištění oxidu dusného typu B, takže trpíte fyzickými důsledky silných emocí. Vaším největším nebezpečím je tendence internalizovat své emoce, zejména hněv a nepřátelství, což je pro vaše zdraví mnohem škodlivější než jeho externalizace. Cvičení hraje rozhodující složku při snižování stresu a udržování zdravé emoční rovnováhy pro typ AB. Dr. D’Adamo doporučuje kombinaci obou uklidňujících aktivit a intenzivnějšího fyzického cvičení, které pomohou udržet optimální rovnováhu. Například tři dny aerobního cvičení, jako je běh nebo jízda na kole, a dva dny uklidňujícího cvičení, jako je jóga nebo tai chi.

Stručné odkazy na potraviny

Vyvarujte se: kuře, kukuřice, fazole, pohanka Prospěšné: tofu, mořské plody, zelenina, řasy

Osobnost

typu AB často přijímá smíšené zprávy o emočním zdraví. I když máte tendenci být přitahováni k jiným lidem a jste přátelští a důvěřiví, je tu vaše strana, která se cítí odcizená od větší komunity. V nejlepším případě jste intuitivní a duchovní se schopností dívat se za přísné hranice společnosti. Jste vášniví ve svých přesvědčeních, ale chcete se také líbit ostatním, což může vytvářet konflikty. V nezávislé studii Typ AB popsali jako emotivní, vášniví, přátelští, důvěryhodní a empatičtí. Typy AB jsou považovány za jedny z nejzajímavějších z krevních skupin, jak John F. Kennedy, tak Marilyn Monroe, byli Type AB a přestože jsou oba dávno pryč, drží si místo v našem povědomí dodnes.

Rutiny cvičení

Zklidnění, koncentrační cvičení v kombinaci s mírným cvičením: jóga plus jízda na kole nebo tenis

Žijte správně!

Zde jsou klíčové strategie životního stylu Dr. D’Adama pro lidi s krevní skupinou AB:

  • Rozvíjejte svou sociální povahu v příjemném prostředí. Vyhýbejte se vysoce konkurenčním situacím
  • Vyvarujte se rituálního myšlení a řešení problémů, zejména těch, které nemůžete ovlivnit nebo ovlivnit
  • Vypracujte jasný plán cílů a úkolů – ročně, měsíčně, týdně, denně – abyste se vyhnuli spěchu
  • Dělejte změny v životním stylu postupně, místo abyste se snažili řešit vše najednou
  • Zapojte se do čtyřiceti pěti až šedesáti minut aerobního cvičení alespoň dvakrát týdně. Vyváženo každodenním protahováním, meditací nebo jógou
  • Zapojte se do komunity, sousedství nebo jiné skupinové aktivity, která vám dává smysluplné spojení se skupinou
  • Procvičujte si vizualizační techniky každý den
  • Také si vydělejte čas sám. Máte alespoň jeden sport, koníček nebo aktivitu, kterou vykonáváte nezávisle na ostatních
  • Prolomte si pracovní den fyzickou aktivitou, zvláště pokud je vaše práce sedavá. Budete se cítit více nabití energií