Co tvoří jednotlivce typu „A“?

Co mě dělá sebou?

To je otázka, která je jádrem genetické hádanky. Je také ústředním bodem našeho zkoumání krevních skupin. Klíčem je genetické dědictví – dějová linie vašeho života. I když žijete v 21. století, sdílíte společné pouto se svými předky. Genetická informace, která vyústila v jejich konkrétní vlastnosti, vám byla předána.

Lidé, kteří mají krevní skupinu A, mají jinou charakteristiku než lidé typu O – jsou náchylní k různým chorobám, měli by jíst různá jídla a cvičit úplně jiným způsobem. 

Silné stránky

Schopnost dobře se přizpůsobit dietní a environmentální rozmanitosti. Systém synchronizovaný tak, aby účinně uchovával a metabolizoval živiny

Slabé stránky

Potíže s trávením a metabolizací masných bílkovin. Zranitelný imunitní systém, otevřený mikrobiální invazi.

Poznej historii Áčka

Typ A se vynořuje do 21. století s mnoha složitějšími výzvami, než si jejich předkové dokázali představit. Klíčovým faktorem ve vývoji typu A lze vysledovat boj o přežití už dávno, kdy došlo k rychlému úbytku zásob lovné zvěře. Poté, co vyčerpali velká stáda Afriky, se lidé stáhli dále ze svého domova předků do Evropy a Asie. Pěstování obilí a hospodářských zvířat všechno změnilo. Poprvé se lidem podařilo vzdát se životního stylu lovce / sběrače a vytvořit stabilní společenství. Postupem času adaptace, které produkovaly krevní skupinu A, byly založeny na potřebě plně využívat živiny ze zdrojů sacharidů. Tyto biologické adaptace lze dodnes pozorovat v zažívací struktuře typu A. Nízké hladiny kyseliny chlorovodíkové v žaludku a vysoké hladiny intestinálních disacharidů trávicího enzymu umožňují účinnější trávení sacharidů. Podle Dr. D’Adama jsou to také samotné faktory spolu s nízkou hladinou intestinální alkalické fosfatázy, které znesnadňují trávení a metabolizaci živočišných bílkovin a tuků typu A.

určení krevní skupiny doma

Neznáš svou krevní skupinu?

KLIKNI!

Zdravotní rizika

Srdeční choroby, cukrovka typu I a typu II, rakovina. Poruchy jater a žlučníku.

Co dělá typ A jedinečným

Mnoho neurochemických faktorů v genetické dispozici typu A upřednostňuje strukturovaný, rytmický a harmonický život, obklopený pozitivní a podpůrnou komunitou. Utrpené tempo a zvýšený pocit izolace, s nimiž se v dnešní společnosti setkává tolik lidí, často ztěžují dosažení těchto potřeb. Typ A nejlépe ilustruje silné propojení mezi myslí a tělem. To bylo zásadní pro přechod od lovu a nákupu k budování a pěstování. Avšak internalizovanější vztah typu A ke stresu, který dobře sloužil vašim předkům, může být výzvou pro moderní typ A. Proaktivní směs strategií životního stylu, hormonálních ekvalizérů, jemného cvičení a specializovaných dietních pokynů pro maximalizaci vašeho celkového zdraví, maximalizuje proaktivní směs dietních metod krevní skupiny. ; snižte své přirozené rizikové faktory pro rakovinu, cukrovku a kardiovaskulární onemocnění.

Výživový profil

Většinou vegetariánský: zelenina, tofu, mořské plody, zrna, luštěniny, ovoce, krůtí maso

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce a 30% SLEVA pro každého!

Číst více
Necháš se očkovat?

Necháš se očkovat?

Před pár dny se mě dotazoval kolega, zda podstoupím očkování proti onemocnění COVID-19. Odpověděl jsem: “Jsem nulka.” Otázal se: “Co to s tím souvisí?” Souvisí

Číst více
Virální onemocnění – Chřipka

Virální onemocnění – Chřipka

Virová infekce někdy nazývaná “chřipka”, která je způsobená ve skutečnosti velmi specifickým a ničivým virovým agens.

Číst více

Zvolte dietu

„Když mluvíme o„ dietě“, nemluvíme nutně o plánu hubnutí, je to vedlejší výhoda při dodržování tohoto plánu. Ve skutečnosti diskutujeme o stravě v tradičnějším smyslu, což znamená způsob stravování,“ vysvětluje Dr. D’Adamo. Typ A na vegetariánské stravě – pokud jste zvyklí jíst maso, zhubnete a budete mít více energie, jakmile ze své stravy odstraníte toxické potraviny. Pro mnoho lidí je obtížné přejít od typického masa a brambor k sójovým bílkovinám, obilím a zelenině. Ale pro citlivé typy A je obzvláště důležité jíst potraviny v co nejpřirozenějším stavu: čisté, čerstvé a organické. „Nemohu dostatečně zdůraznit, jak může být tato kritická úprava stravování citlivého imunitního systému typu A.”

Stručné odkazy na potraviny

Vyvarujte se: maso, mléčné výrobky, fazole, fazole lima, kukuřice. Přínosné: olivový olej, mořské plody, zelenina, ananas.

Zvládání stresu

V tomto rušném, neustále se měnícím světě, je téměř nemožné vyhnout se každodennímu stresu. Typy A mají přirozeně vysokou hladinu stresového hormonu kortizolu a produkují ho více v reakci na stresové situace. Kortizol se uvolňuje ve 24hodinových intervalech, obvykle časně ráno mezi šesti a osmi ráno, s postupným snižováním během dne. Pomáhá stimulovat další cyklické rytmy těla. Kvůli přirozeně zvýšenému kortizolu v typu A se dodatečný stres často projevuje několika způsoby; narušené spánkové vzorce, denní mozková mlha, zvýšená viskozita krve (zahušťování) a podporuje úbytek svalové hmoty a nárůst tuku. V extrémních případech se u typu A může stres projevovat vážnějšími způsoby, což způsobuje obsedantně-kompulzivní poruchu, inzulínovou rezistenci a hypotyreózu. Aby pomohl vyrovnat hladinu kortizolu, Dr. D ‘ Adamo doporučuje omezit cukr, kofein a alkohol. Nevynechávejte jídlo, zejména snídani; jíst menší a častější jídla také pomůže stabilizovat hladinu cukru v krvi. Poukazuje také na to, že je známo, že následující faktory zvyšují hladinu kortizolu a zvyšují duševní vyčerpání typu A – buďte si vědomi a omezte svou expozici, pokud je to možné:

 • Davy lidí
 • Hlasitý zvuk
 • Negativní emoce
 • Kouření
 • Silný zápach nebo parfémy
 • Příliš mnoho cukru a škrobu
 • Přepracování
 • Násilná televize a filmy
 • Nedostatek spánku
 • Extrémní povětrnostní podmínky (teplé nebo studené)

Rutiny cvičení

Zklidnění, koncentrace: jóga nebo tai-či

Zklidňující cvičení – kritická složka pro zdraví a pohodu

Zvýšené hladiny kortizolu ztěžují zotavení ze stresu typu A. Výzkum prokázal, že celkovou hladinu kortizolu lze snížit pomocí pravidelného programu cvičení, která poskytují soustředěné a uklidňující účinky. Udělejte z těchto aktivit pravidelnou a život zachraňující součást vašeho životního stylu. Dr. D’Adamo doporučuje cvičení Hatha jóga, tai-či a meditace a hluboké dýchání. Meditace byla studována kvůli jejím účinkům na stresové hormony. Bylo zjištěno, že po meditaci byly hladiny kortizolu v séru významně sníženy. Píše Dr. D’Adamo: „I když je to pro Typ A v pořádku, účastnit se intenzivnější fyzické aktivity, když jste zdraví a v dobrém stavu, uvědomte si, že tyto formy cvičení nepůsobí jako bezpečnostní ventily pro stres ve vaší krevní skupině. viděný typ As vyniká ve vzpírání a aerobních aktivitách,

Krevní skupina A – Osobnostní spojení je známkou individuality – a možná i osobnosti. V Japonsku se dlouho věřilo, že krevní skupina je indikátorem osobnosti – ve skutečnosti budete pravděpodobně požádáni o vaši krevní skupinu na pracovním pohovoru nebo na rande s potenciálním partnerem! Ve studii provedené Dr. D’Adamem v roce 1999 zjistil několik zajímavých souvislostí mezi krevní skupinou a osobností. Typ Jak se nejčastěji popisovali způsoby souvisejícími s následujícími charakteristikami: citliví na potřeby ostatních, dobří posluchači, detailně orientovaní, analytičtí, kreativní a vynalézaví.

Žijte správně!

Kromě cvičení, zvládání stresu a konzumace správných potravin je zde několik klíčových strategií životního stylu pro jednotlivce typu A.

 • Pěstujte ve svém životě kreativitu a projev
 • Stanovte si konzistentní denní plán
 • Jděte do postele nejpozději do 23:00 a spěte osm hodin nebo déle. Nezdržujte se v posteli, hned jak vstanete, jděte!
 • Během pracovního dne si dejte alespoň dvě přestávky po dvaceti minutách. Protahujte se, procházejte se, věnujte se hlubokému dechovému cvičení nebo meditujte.
 • Nevynechávejte jídlo
 • Jezte více bílkovin na začátku dne, méně na konci
 • Nejezte, když máte úzkost
 • Jezte menší a častější jídla.
 • Zúčastněte se třicet až čtyřicet pět minut uklidňujícího cvičení alespoň třikrát týdně.
 • Naplánujte si pravidelný screening na srdeční choroby a prevenci rakoviny.
 • Jídlo vždy důkladně žvýkejte, abyste zlepšili trávení. Nízká žaludeční kyselina ztěžuje trávení.