Co tvoří jednotlivce typu „0“?

Co mě dělá sebou?

To je otázka, která je jádrem genetické hádanky. Je také ústředním bodem našeho zkoumání krevních skupin. Klíčem je genetické dědictví – dějová linie vašeho života. I když žijete v 21. století, sdílíte společné pouto se svými předky. Genetická informace, která vyústila v jejich konkrétní vlastnosti, vám byla předána.

Lidé s krevní skupinou 0 mají jinou charakteristiku než lidé typu B nebo typu A – jsou náchylní k různým chorobám, měli by jíst různá jídla a cvičit úplně jiným způsobem.

Silné stránky

Odolný zažívací trakt, silný imunitní systém, přirozená obrana proti infekcím Systém synchronizovaný, aby účinně uchovával a metabolizoval živiny

Slabé stránky

Obtížnost přizpůsobit se novým stravovacím a environmentálním podmínkám Tendence k nadměrně aktivnímu imunitnímu systému

Individuální životní styl krevní skupiny O

Proč jsou někteří lidé sužováni špatným zdravím, zatímco jiní podle všeho žijí zdravý a vitální život i v pozdním věku? Ovlivňuje krevní skupina osobnost? Jedna kapka krve obsahuje biochemický make-up stejně jedinečný jako váš otisk prstu. Vaše krevní skupina je klíčem k odhalení tajemství vaší biochemické individuality. Potraviny a doplňky obsahují lektiny, které interagují s vašimi buňkami v závislosti na vaší krevní skupině. To vysvětluje, proč některé živiny, které jsou prospěšné pro jednu krevní skupinu, mohou být škodlivé pro buňky jiné. Dr. Peter D’Adamo, autor nejprodávanějších knih Eat Right for Your Type and Live Right for Your Type, poskytuje Typu 0 několik tipů na zdravý životní styl.

určení krevní skupiny doma

Neznáš svou krevní skupinu?

KLIKNI!

Zdravotní rizika

Poruchy srážení krve, nízká tvorba štítné žlázy, vředy, alergie Zánětlivá onemocnění, jako je artritida

Profil typu 0

Typ 0 byl časný vzorec úspěchu. Je to jediná krevní skupina, která nese dvě protichůdné protilátky proti krevní skupině (jedna krevní skupina A a druhá proti krevní skupině B). Tyto protilátky nepochybně přinesly určitou výhodu přežití, protože mnoho běžných nemocí, které trápily naše předky, vlastnilo markery (antigeny), které simulovaly ostatní krevní skupiny. To, co se běžně považuje za komplikaci transfúze, bylo tedy u typu 0 velmi užitečnou obrannou výhodou. Při nesprávném nasměrování však může tato vrozená imunitní reaktivita někdy bránit dobrému zdraví. Krevní skupina 0 může být náchylná k určitým onemocněním, jako jsou vředy a poruchy štítné žlázy. V padesátých letech 20. století bylo zjištěno, že typ 0 měl dvakrát vyšší výskyt vředů všeho druhu než jiné krevní skupiny. Od té doby byla tato zjištění mnohokrát replikována.

Výživový profil

Vysoký obsah bílkovin: maso, ryby, zelenina, ovoce, omezeně obiloviny, fazole, luštěniny

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce a 30% SLEVA pro každého!

Číst více
Necháš se očkovat?

Necháš se očkovat?

Před pár dny se mě dotazoval kolega, zda podstoupím očkování proti onemocnění COVID-19. Odpověděl jsem: “Jsem nulka.” Otázal se: “Co to s tím souvisí?” Souvisí

Číst více
Virální onemocnění – Chřipka

Virální onemocnění – Chřipka

Virová infekce někdy nazývaná “chřipka”, která je způsobená ve skutečnosti velmi specifickým a ničivým virovým agens.

Číst více

Silné a slabé stránky typu 0

Již jsme zmínili tendenci typu 0 k vyšším hladinám žaludeční kyseliny. Existuje ještě další jedinečná charakteristika typu 0, která je možná ještě důležitější: Tato krevní skupina má velmi dobře vyvinutou schopnost trávit jídla, která obsahují jak bílkoviny, tak tuky. Je to proto, že dvě chemikálie používané v zažívacím traktu, enzym zvaný intestinální alkalická fosfatáza a lipoprotein zvaný ApoB48, jsou vylučovány do trávicího traktu v mnohem vyšších množstvích typu 0. Tyto zažívací faktory výrazně zvyšují schopnost typu 0 nejen účinněji metabolizovat choelsterol v živočišných produktech, ale také výrazně zvyšují jejich schopnost uzdravovat trávicí trakt a lépe asimilovat vápník. Tyto stejné silné stránky však stojí za cenu: v typu 0 jednoduché sacharidy, zejména ze zrn, se snadněji přeměňují na tuky a triglyceridy. Mnoho zrn také obsahuje reaktivní proteiny zvané lektiny, které mohou zvýšit imunitní systém typu 0, což vede k nežádoucímu zánětu a autoimunitní poruše.

Stručné odkazy na potraviny

Vyvarujte se: pšenice, kukuřice, fazole, čočka, fazole, mléčné výrobky Přínosné: řasy, mořské plody, červené maso, kel, špenát, brokolice, olivový olej

Ovládejte svůj stres typu 0

Dědictví vašich předků typu 0 způsobuje u lidí této krevní skupiny okamžitou reakci „boj nebo útěk“. Tato jemně vyladěná reakce na stres, tak důležitá u raných typů 0, však není v moderní době vždy tak prospěšná. Odpověď typu 0 může způsobit záchvaty nadměrného hněvu, záchvaty vzteku, hyperaktivitu a dokonce vytvořit dostatečně závažnou chemickou nerovnováhu, která způsobí manickou epizodu. Jelikož mezi uvolňováním dopaminu a pocity odměny existuje silný, synergický vztah, je typ 0 náchylnější k destruktivnímu chování, když je příliš unavený, depresivní nebo znuděný. Mezi ně patří hazard, hledání senzací, riskování, zneužívání návykových látek a impulzivita. Aby nedošlo k přetížení, doporučuje Dr. D’Adamo dodržovat dietu typu 0, která se zaměřuje na libové, organické maso, zeleninu a ovoce a vyhýbejte se pšenici a mléčným výrobkům, které mohou být spouštěčem zažívacích a zdravotních problémů u typu 0. Dále navrhuje, aby se typ 0 vyhýbal kofeinu a alkoholu. Kofein může být obzvláště škodlivý kvůli jeho tendenci zvyšovat adrenalin a noradrenalin, které jsou již u typu 0 vysoké.

Rutiny cvičení

Intenzivní fyzické cvičení: aerobik, běh nebo bojová umění

Energize – základní součást cvičení

Přínos typu 0 je nesmírně výhodný díky rychlému pravidelnému cvičení, které zdaňuje kardiovaskulární a svalový skeletální systém. Získaná výhoda však předčí cíl fyzické zdatnosti. Typ 0 má také výhodu dobře načasovaného systému uvolňování chemikálií. Fyzické cvičení uvolňuje roj aktivity neurotransmiterů, který působí jako tonikum pro celý systém. Typ 0, který pravidelně cvičí, má také lepší emoční odezvu. Emocionálně vyváženější jste díky dobře regulovanému a efektivnímu systému přenosu chemikálií. Více než kterákoli jiná krevní skupina se 0 spoléhá na fyzické cvičení k udržení fyzického zdraví a emoční rovnováhy. Dr. D’Adamo navrhuje, aby se typ 0 zapojil do pravidelné fyzické aktivity třikrát až čtyřikrát týdně. Pro dosažení nejlepších výsledků věnujte se aerobní aktivitě po dobu třiceti až čtyřiceti pěti minut alespoň čtyřikrát týdně. Pokud se snadno nudíte, vyberte si dvě nebo tři různá cvičení a změňte svou rutinu.

Žijte správně!

Kromě cvičení a konzumace potravin, které jsou vhodné pro váš typ, je zde několik klíčových strategií životního stylu pro jednotlivce typu 0:

  • Vypracujte jasné plány pro cíle a úkoly – roční, měsíční, týdenní, denní, abyste předešli impulzivitě.
  • Dělejte změny v životním stylu postupně, místo abyste se snažili řešit vše najednou.
  • Jezte všechna jídla, dokonce i občerstvení, sedící u stolu.
  • Pomalu žvýkejte a odložte vidličku mezi kousky jídla.
  • Vyvarujte se velkých rozhodnutí nebo utrácení peněz, když jste ve stresu.
  • Když máte pocit úzkosti, udělejte něco fyzického.
  • Zapojte se do třiceti až čtyřiceti pěti minut aerobního cvičení alespoň čtyřikrát týdně.
  • Když toužíte po látce uvolňující potěšení (alkohol, tabák, cukr), udělejte něco fyzického.

Dr. D’Adamo doporučuje, pro Typ 0 „Přistupujte k tomuto programu jako k dlouhodobé strategii. Nejedná se o krátkodobý cíl, spíše o životní styl, který si přizpůsobíte na celý život a pohodu. Není pochyb o tom, že existuje spojení mezi myslí a tělem. Vědomí, že můžeme něco změnit, abychom změnili náš genetický osud, je mocné. “