Mýty, omyly a doporučení při hubnutí

Neexistuje žádný prášek, náplast, vibrátor ani jiné jednoduché „zařízení“ na hubnutí.

Ani my neprodáváme nic takového.

Existují podpůrné prostředky, které v součinnosti se správnou výživou a vhodnými pohybovými aktivitami, mohou napomoci lépe snižovat tělesnou hmotnost. Pouze pohybem totiž můžete získat některé chemické tělesné látky, které potřebujeme k životu a nelze je jinak dodat do těla.

Hladovka a nepravidelný přísun potravy, respektive výživy, vede pouze k metabolickým poruchám, výkyvům v psychické stabilitě, obezitě, diabetes a k dalšímu poškození zdraví. Neplatí o jednorázové, krátkodobé hladovce v předoperačním vyšetření, ale pozor, diabetici se musí mít na pozoru, protože by mohlo dojít ke kolapsu organismu. Váš lékař, Vám rád poradí.

Výživa-dieta zaměřená jednostranně, jako jogurtová, vodová či jiné obdobné diety, jsou nevhodné, protože zavalíte tělo pouze jednostranným přísunem živin, nedodáte další, potřebné, takže je možné, že dočasně zhubnete, ale za stresu a po návratu ke klasické dietě – výživě, opět přiberete – JO-JO efekt. Pamatujte, že některé potraviny naše tělo zpracuje dobře pouze za součinnosti jiné potraviny, takže se může lehce stát, že jednostranná dieta způsobí potíže tím, že vlastně nevstřebáte jinak vstřebatelnou potravinu dokonale a efekt je tak nulový. Pro vzor je vhodný příklad mléka ze sušeného zdroje. Aby bylo mléko pitné, je třeba prášek zředit vodou. Pak je to v pořádku, pokud budete konzumovat jen prášek, asi se moc nenapijete… Naše tělo potřebuje DENNĚ neuvěřitelně širokou škálu vitamínů, minerálů a stopových prvků, což chudá či jednostranná výživa neobsahuje, a tak opět dochází spíše k ublížení si, než k pomoci. Opět neplatí pro mimořádnou událost, kdy je nutné na velmi krátký čas změnit přísun výživy a pod dozorem lékaře.

Podváděním ve výživě netrestáte ošetřující personál, ale jen a jen sebe.

Univerzální návod na dietu neexistuje. Dvě ženy se stejnou váhou, společným milencem i bydlištěm, mají zcela rozlišnou biochemii a i cestu, která je k obezitě přivedla… Proto buďte k sobě laskaví, každou změnu ve výživě konzultujte, jde o Vás. Ten, kdo Vám poradí bez znalosti Vašeho zdravotního profilu, není odborník a riskujete pouze Vy potíže, nikoliv onen rádce. Přemýšlejte nad tím, co bude jíst, proč a co bude přínosem. Budete-li tělu dodávat pouze vhodné potraviny, pak budete jíst méně a nebudete mít hlad. Budete-li dodávat tělu nevhodná jídla, pak budete jíst hodně, ale stále budete vyčerpaní, unavení a hladoví.

Hubneme tuky, když postupujeme správně (maximálně 65g/den), hubneme svalovou hmotu (rychlé snížení hmotnosti na úkor zdraví), když hubneme špatně. Při procesu hubnutí je třeba mít na paměti, že nám nejde primárně o hmotnost – váhu, ale o poměr kosti – svalstvo – tuky – voda. Při správném hubnutí totiž začne nabývat svalová hmota a ubývat tuky, což nejlépe poznáte na měřených obvodech. Proto někteří klienti panikaří a velice rychle střídají diety v domnění, že původní dieta nefunguje… a na malér je zaděláno. Nepřistupujte k dietě jako k prostředku na čas… Správná dieta – výživa – je ta, která Vás činí šťastnými, zdravými. Je to dieta každodenní. Pokud naberete hmotnost z každodenní výživy, pak je chyba v této výživě a je třeba ji nalézt.

Od 30ti let se zpomaluje metabolismus vlivem nahromadění škodlivých látek v těle, protože regenerace organismu je přímo závislá na množství zátěže v těle, je třeba tuto zátěž mít pod kontrolou. Jde o to, že je vhodné a dokonce nutné, se pravidelně detoxikovat (nápověda je v první číslici roku věku – např.: ve 30ti letech bychom měli podstupovat detoxikaci 3x ročně, ve 40to 4x – v 60ti 6x atd.) a to jak formou užívání vhodných antioxidantů, ale také detoxikovat tělo fyzicky, ať detoxikační koupelí, masážemi, zábaly či saunou nebo bylinnými přípravky. Vždy ale mějte na paměti, že ne vše je pro každého… Zpomalený metabolismus má za následek migrény, studené končetiny, rychlé stárnutí, únavu a postupné přibývání na hmotnosti.

Tolik úvodem, pokud Vás něco napadá, co by mělo patřit do této kapitoly, použijte, prosím, komentář ve spodní části článku.

Napsat komentář