• Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel happen a poslední změna proběhla před 6 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
      meggi
      Účastník

Uvažuji poslední dobou nad otázkou, až do jaké míry sahají účinky téhle výživy co se týče posílení či oslabení jedince. Jedná se mi o případ, kdy by těhotná žena měla kr.skupinu B a netuší, že dítě, která čeká, má skupinu 0. Těhotná žena by se celé těhotenství v duchu BTD stravovala velice zdravě, jedla prospěšné a neutrální potraviny, jako B ale především hodně mléka, jogurtů, sýrů a jiných potravin, které jsou ale třeba právě pro skupinu 0 velice nevhodné. Má toto dopad na vyvíjející se plod? Může být díky této bijící se vhodnosti výživy (těhotná žena vs.plod) po narození dítě méně zdravotně odolné? A předpokládám rovněž negativní dopad u uvedeného příkladu, pokud jde o předávání matčiny potravy dítěti prostřednictvím mateřského mléka. Máte o tomto nějaké bližší informace? Budu Vám opět moc vděčná za odpověď. Děkuji.

Damian
      Správce

Meggi,
      co se týká rozdílného krevního typu (skupiny) matka versus plod, zřídka kdy se objevují potíže při stravování matky v souladu se svou skupinou. Je vhodné, trpí-li matka či otec alergiemi či jinými omezeními, aby před početím alespoň po dobu jednoho roku eliminovali chronická onemocnění, aby byl genetický kód vybaven co nejlépe:)
      Výživa BTD je především o kvalitním a silném imunitním systému (zažívací trakt obsahuje asi 3/4 buněk imunitního systému. Ten tvoří matka v období kojení (dodržovat obecná doporučení lékaře, zaměřit se na přírodní produkty k podpoře laktace a ošetření prsu) a následně po období kojení. Výživou dle skupiny dítěte, mu začínáte vytvářet tento imunitní systém. Seznam potravin a výživová doporučení obsahuje kniha Správná výživa pro Vaše děťátko, která je pouze v angličtině.
      Tedy matka se může stravovat dle své skupiny bez obav poškození dítěte.
      Objevují se obtíže typu vrozených alergií, ale to je přičítáno vadnému genetickému kódu, zaviněno rodiči, kteří se na příchod dítěte nepřipravili zodpovědně.

Výživa BTD má vliv také na plodnost. Bylo úspěšně vyzkoušeno v praxi při aplikaci na ženách, které nemohly dlouhou dobu otěhotnět.

happen
      Účastník

Ahoj,
      tato kombinace se stala zrovna mně.Já jsem 0 můj miláček je B.Víš, já osobně žiju nebo resp. znám dietu pro krevní skupiny už 12 let.Pět let mám přítelkyni a tři roky přizpůsobujeme stravu dle krevních skupin. Proto,že jsem praktik,a moje přítelkyně měla první dítě z člověkem (A), kterého jsme časem vyhodnotili jako imunitní trosku narodil se kluk z autismem a mentální retardací (AB).Po třech letech jsem si na toho človíčka opravdu zvykl.Když jsme ale čekali malou (0) strašně jsem se lekl přístupu mojí přítelkyně proto, že nechodila po celou dobu do poradny.Vyhýbala se totiž ultrazvuku.Už tam jsou možné rizika.Nejsem lékař ale já osobně jsem v dětství o dietě podle krevních skupin nic nevěděl.Moje máma (B), do nás lila mléko na hektolitry.V pěti letech jako angínovej král jsem byl totálně odrovnán antibiotiky.Po neúspěchu z penicilinem mně moje lékařka nasadila kalciovky do žíly a za týden jsem neměl co řešit.Malá se narodila 2010.Přítelkyně jako B může mléčné výrobky, které konzumovala i v těhotěnství.Ale nevěděla,jakou krevní skupinu si “vybere”plod.Kojení bylo hodně slabé, a proto jsme do 1 a půl roku kupovali BEBU.Na lymfách na krku měla i na pravé i na levé straně bulky velikosti hrášku.Tak jsme BEBU vysadili, a dnes je vše O.K.Sháněl jsem kozí mléko ale nejčastější náhradou bylo rýžové mléko.Tou lymfou jsme získali odklad z očkovacím kalendářem.

Míra

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.