• Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel meggi a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
      Lahoda
      Účastník

Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /home/www/zdravotnidopravnisluzba.cz/domains/4yourtype.eu/www/wp-includes/functions.php on line 4774

Dobrý den, jak můžeme být prospěšní u pacientů s epilepsií, která se objevila po úraze nebo operaci mozku ?
      Např. konkrétně u muže, 50 let, kr.sk. O. Je 3 roky po operaci mozku, měl nádor. Po nějakém měsíci se objevila epilepsie. Dnes bere vysoké dávky léků, které mu pomáhají vyvarovat se těchto stavů. Jenže dříve to byl velký sportovec a optimista. Dnes je to člověk pomalý, bez energie a pravděpodobně díky lékům velice nešťastný člověk který nemá chuť do života.:(
      Začali jsme s výživou podle kr.sk. O. Prozatím jsme zvýšili příjem masa a stále omezujeme příjem pšenice, apod.
      1. Máme nějakou šanci alespoň prozačátek zlepšit pomocí BTD náladu těchto lidí ? Věřím že ano !
      2. Jaké produkty můžeme doporučit ?
      3. Mají tito lidé do budoucna šanci snížit příjem léků a časem být vyléčení ?
      Moc děkuji Jiří Lahoda

admin
      Správce

Dobrý den,

při epilepsii lze užívat BTD, ALE!
      Pro toto onemocnění je nejvhodnější ketogenic diet – ketogenická dieta, která se aplikuje pouze u nemocných epilepsií nebo padoucnicí. Lékař musí mít pacienta na této výživě pod kontrolou. Ketogenickou dietu LZE upravit podle pravidel BTD, což má dvojnásobný pozitivní efekt.

Pokud ale náš případ prezentuje epilepsii po operaci nádoru na mozku, pak je třeba vycházet ze seznamu pro nemocné rakovinou.

Co se týče obecného doporučení, významnou podporou pro nemocné epilepsií je plod černého kmínu, KAVA KAVA, korejský žen-šen, který dodá energii a pomáhá v prevenci opakování záchvatů, Brahmi. Dále je vhodné doplnit vitamíny řady B (B5 a B6), vitamín E, hořčík, selenium, vápník, melatonin (pouze pod lékařským dohledem). Výborným pocníkem jsou žitné klíčky a produkty z nich.

Naše produkty pro epileptiky jsou:
      zdroj Vápníku – CLEARCAL ABO
      zdroj ostatních látek – CATECHOL ABO

Léky budou muset klienti užívat i nadále, ale za pomoci dodržování určitých zásad správné výživy, lze předcházet nepříjemným následkům této nemoci. Dieta při epilepsii musí být dodržována zcela a vyžaduje i podporu okolí.

meggi
      Účastník

Damiane, moc děkuji za informace k epilepsii…

Uvedené obecné doporučené pozitivní potraviny by platily i u kr. skupiny A?

A jsou mezi nevhodnými potravinami pro sk. A nějaké výrazněji zhoršující právě epilepsii? Nebo jsou všechny na stejné úrovni u tohoto onemocnění?

Moje sestřenička 28 let kr. sk. A trpí od malička epilepsií, ale navíc spojenou s mentálním postižením (od cca 3 let), podle doktorů snad kvůli prodělané dětské mozkové obrně, ale není to zcela prokázáno. Operace nebyla nikdy možná, má ložiska záchvatů roztroušené po celém mozku. Užívá celý život množství prášků, nic nepomáhá, od rána do večera má stále nějaké epileptické záchvaty, větší či menší – buď třes ruky, pusy, nepřítomný pohled do prázdna a po té třes celého těla, takže upadne, pokud v tu chvíli právě stojí a nikdo u ní není. Navštěvuje soukromý stacionář pro postižené, ale nesčetně krát pobyt prozáchvatuje, takže se nemůže ani účastnit programu s ostatními. Nejhorší záchvaty mívá odpoledne a večer. Největší problém je, že ač nadšenec do téhle výživy, nezmohla jsem ani sebemenší změnu v jejím jídelníčku, jelikož moje teta a moje mamka považují BTD pouze za výmysl nějakého šarlatána. :angry:
      Sestřenice má navíc díky nezdravému jídelníčku u mojí tety celý život nadváhu, to jí stěžuje chůzi a celkovou pohyblivost. Nyní byla zavedena sestřeničce krabička pod kůži na redukci výbojů záchvatů (nevím teď ten přesný název a funkci), ale rozdíl se prý dostaví až třeba v průběhu několika let… 🙁

Napadlo mě, že pokud by nějakých pár potravin u A bylo u epilepsie horších, než celý ten zbytek nevhodných, možná bych uprosila tetu a mamku, aby aspoň těchto pár sestřenici vyřadily či omezily…
      Děkuji za jakoukoli radu!

Lahoda
      Účastník

Ahoj meggi. Opravdu nikomu nezávidím život s epilepsií.:( Také věřím, že existuje určitá spojitost s výživou podle BTD, která by jim pomohla.
      Myslíš, že to, co uvedl Damian vám nijak nepomůže ? Není to dobré vodítko jak nějak začít pomáhat sestřence ?:cheer:
      Například jsem se také dočetl něco o vitamínu E. Jenom opakuji to, co jsem si někde přečetl – že podle nějaké kanadské studie [b]vitamín E[/b] ve vyšších dávkách velice [b]snižuje[/b] počet záchvatů. Naproti tomu [b]umělé cukry[/b] naopak buď záchvaty [b]podporují[/b] nebo je snad i [b]vyvolávají[/b]. Padesátiletý muž, o kterém jsem se zmínil v úvodu, bere tyto informace vážně. Záchvat už dlouho neměl. Ale nemohu tvrdit, že je to díky těmto radám. Stále bere vysoké dávky léků.
      Jen bych se rád ještě zeptal Damiána, jestli příjem některých vitamínů, jako např. vitamíny skupiny B nepodporují záchvaty. Přeci jen to jsou jakoby stimulanty. Léky je "oblbují" a některé tyto vitamíny je naopak povzbuzují. Nedochází tak k nějakým protikladům ? Jak to je ? Moc děkuji.

meggi
      Účastník

Ahoj, určitě by jí Damianovy rady mohly pomoci, proto si ještě potřebuji ověřit, jestli to platí i pro áčko, nebo je tam proti nulce rozdíl. Také věřím, že by jí pomohla celá výživa podle krevní skupiny, ale jak jsem psala, není šance. Sestřenička je zcela závislá na mojí tetě a ta ji láduje vším možným nevhodným i nezdravým. Nezmůžu nic a při každé návštěvě je mi z toho do breku! 🙁 Třeba k nim přijdeme a sestřenička má odpoledne větší záchvaty než obvykle. Zeptám se, co jí dali k obědu. Plněné PAPRIKY + mleté MASO (vepřové, hovězí) + RAJSKOU omáčku + BRAMBORY. Pro áčko "dokonalost sama". A to již rok a půl vědí o této výživě, na vlastní oči pozorují všechny pozitiva, které se u mě touto výživou dostavily… a stejně s nimi nic nehne. Také mají teta i mamka docela nadváhu a pomohlo by jim zhubnout na stará kolena – ale jak píše Damian v seriálu o hubnutí, komu není rady, tomu není pomoci. Jen se nemůžu smířit s tím, že sestřenka o svém životě nemůže kvůli mentálnímu postižení rozhodovat (dle psychologů je na úrovni 4-letého dítěte) a musí jíst všechno, co jí teta s mamkou navaří. Kdybych jí mohla na pár týdnů vařit podle krevní skupiny, vsadím se, že by to byl obrovský úspěch, jak s váhou, tak se zlepšením se jejího zdravotního stavu. Ale bohužel to nejde a mamka ani teta nejsou ochotné vyzkoušet tuhle výživu ani na 1 den! Ale hlavně bez jediného argumentu opakovaně tvrdí, že tahle výživa je podle nich naprostá blbost… 👿
      P.S. Když Damian potvrdí prospěšnost zmíněných potravin i pro áčko, tak jí to samozřejmě hned ve zdravé výživě nakoupím. Jenže nevím, jestli jí to pak vůbec dají. Před časem jsem jí nakoupila ve zdr. výživě prospěšné potraviny a výrobky pro áčko za několik stovek a pak jsem se dozvěděla, že jí toho většinu snědli se strejdou, nebo to někam odložili a vůbec jí to nemíní dát nebo uvařit.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.