#7248
Damian
Správce

Dobrý den, Ajinko,
jsem rád, když vidím kolem sebe příznivce, které spojuje jakýkoliv zájem a jsou-li to "krevní skupiny", jsem o to raději. Čím více se bude šťourat, tím lépe se pozná účinnost BTD. Navíc každá vyslovená otázka je součástí velkého díla. Každý, kdo se stravuje s pravidly BTD, je i součástí týmu lidí, kteří stále objevují nové výhody z výživy podle krevních typů. Dotazy, které vznesete na tomto fóru, jsou součástí mezinárodní znalostní databáze. Čím více zodpovězených dotazů, tím méně prostoru pro skeptiky;)

Koukal jsem do té knihy (pravda je, že postupně provádím korekci chyb, ale když to vezmu do ruky, tak za chvíli nějak nevidím a putuje kniha zase zpět. Omlouvám se, ale raději čas věnuji stránkám a Vašim dotazům), a je to tak, jak píšete. No na to, že se má jednat o databázi potravin, divím se překladateli při jeho vzdělání, že alergen pasuje na potravinu. Inu, Váš poznatek samozřejmě s Vaším laskavým svolením přiřadím do tiskových chyb.

Na Váš popud byl zařazen Sojový lecithin do TYPEbase4 jako neutrální pro všechny krevní typy i stav sekretotvorství. Proto není ani námitek proti vynikajícímu membránovému kokteilu:) je moc dobrý a především velmi prospěšný.
Co se týká Fenugreeku – Pískavice, v ER4YT knize je uveden jako VYVARUJTE SE, nicméně používá se s úspěchem při léčbě u všech krevních typů. Proto není třeba se obávat.
Váš výklad ve vztahu upraveného jídla ke krevním typům je správný. Zrovna nyní jsme rozebírali na našem fóru obdobný případ ve vztahu provázkový sýr není vhodný, zatím co Mozzarella, ze které se vyrábí je prospěšná…

Klidně se ptejte dál, hezký den