#7249
Damian
Správce

Meggi,
přehled léčivek je možné seskládat ze současných dat – zeleniny, bylin a koření – samozřejmě, postupně dávám dohromady podle technických specifikací bylin v NAP produkci i další. Díky dotazu na fóru se do TYPEbase4 zařadil Sójový lecithin jako NEUTRÁLNÍ pro všechny krevní typy S/N. U Vás ale vzhledem k onemocnění štítné žlázy, by neměla denní konzumace sójových bílkovin – proteinů, překročit v gramech 40% Vaší tělesné hmotnosti.
Také diskutabilní označení Pískavice – řecké seno – Fenugreek – který je pro béčka v knize značen jako VYVARUJTE SE, je VHODNÝ (označení z PHYTObase, kde rozlišujeme léčivky pouze na VHODNÉ a NEVHODNÉ).
Co se týká zátěžového období a období chřipek, nejúčinější je sirup, šťáva z černého bezu – plodu. Samozřejmě pro přísun dostatku výtečného Vitamínu C užijte plodu Šípku – VHODNÝ pro všechny krevní typy.
V dětských čajích je skutečně záplava bylinek, někdy až nerozumně. Záleží vždy na výživě obecně a po té zvolit jaké složení bude mít čaj a jaké potravní doplněk, protože žádná výživa se bez doplňků neobejte, to platí i u BTD. Vyhnout se čajům s mnoha bylinami se dá jednoduchým způsobem, a tím je tvořit si čaje doma dle potřeby. Zde to ale chce znalost fytoterapie, která upravuje kombinaci některých bylin.
Stres u béček pomáhá redukovat Cortiguard, pro rodinu můžete pro období, kdy je nutné posílit organismus, aby zvládal chřipkové období, užívat Proberry kapsle, vhodné pro všechny krevní typy. Smozřejmě, že k péči o svůj organismus je vhodné využít základních produktů jako je Polyvite, Polyflora, Deflect, Phytocal. Tyto produkty také podporují přechod k výživě BTD a následně řeší požadavky na vitamíny, minerály a stopové prvky v souladu s krevním typem, což násobí účinek, jinak získaný z neupravených produktů obdobného charakteru. Vzhledem k upraveným stravovacím návykům, jsou naše produkty uzpůsobeny tak, aby doplnily to, co daný krevní typ nenalezne ve stravě, či reagují na zvýšené požadavky daného krevního typu.

Zdravím a přeji hezký den,