#7260
Damian
Správce

Meggi,
co se týká rozdílného krevního typu (skupiny) matka versus plod, zřídka kdy se objevují potíže při stravování matky v souladu se svou skupinou. Je vhodné, trpí-li matka či otec alergiemi či jinými omezeními, aby před početím alespoň po dobu jednoho roku eliminovali chronická onemocnění, aby byl genetický kód vybaven co nejlépe:)
Výživa BTD je především o kvalitním a silném imunitním systému (zažívací trakt obsahuje asi 3/4 buněk imunitního systému. Ten tvoří matka v období kojení (dodržovat obecná doporučení lékaře, zaměřit se na přírodní produkty k podpoře laktace a ošetření prsu) a následně po období kojení. Výživou dle skupiny dítěte, mu začínáte vytvářet tento imunitní systém. Seznam potravin a výživová doporučení obsahuje kniha Správná výživa pro Vaše děťátko, která je pouze v angličtině.
Tedy matka se může stravovat dle své skupiny bez obav poškození dítěte.
Objevují se obtíže typu vrozených alergií, ale to je přičítáno vadnému genetickému kódu, zaviněno rodiči, kteří se na příchod dítěte nepřipravili zodpovědně.

Výživa BTD má vliv také na plodnost. Bylo úspěšně vyzkoušeno v praxi při aplikaci na ženách, které nemohly dlouhou dobu otěhotnět.