#2710
meggi
Účastník

Před tím zástupci těchto stránek seznamy potravin lidem posílali i odpovídali na dotazy. Asi se něco stalo a buď jsou někde na delším školení, nebo mají jiný problém. Každopádně, pokud jste poslala peníze na účet uvedený na těchto stránkách, tak by seznam měli zaslat, nebo se s Vámi nějak spojit. Kdysi byli seznamy potravin zdarma a také já jsem mohla seznamy lidem posílat na mail bez problémů. Pak to z “bezpečnostních důvodů” stopli a už se dal seznam stáhnout jen zde za symbolický poplatek. Nevím, co se děje v poslední době, že nereagují. Pokud se neozvou, bylo by možná vhodné napsat upozornění na nefunkční české stránky autorovi této výživy P. Dadamovi na jeho amerických stránkách http://www.dadamo.com – tam si mimo jiné mohli lidé stahovat seznamy potravin zdarma celý čas, stačilo se jen prolouskat angličtinou. Kdyby Vám seznam potravin neposlali ani do 3 dnů, tak mi napište mail a já Vám ho pošlu.

Jinak hodně se můžete dozvědět zatím bez seznamu v diskuzích zde v různých kategoriích… odpovídalo se i hodně lidem kr.skupiny A, i o masu – nemusíte masu holdovat, ale zařaďte ho, zvlášť, jestli sportujete nebo podáváte jiný výkon. Vždyť i třeba těhotná maminka, kojící maminka kr.skup. A potřebuje kvalitní zdroj železa a tak nemůže ani být dobře bez masa, to by jí chyběly živiny – takže lehké masíčka vhodné pro A si opravdu dopřejte v pravidelných dávkách, abyste pokryla potřeby organizmu – ne jen čisté maso kuřecí, krůtu, slepici a někde v zámoří na dovolených holoubata, pštrosa, tetřeva :silly: , ale i produkty z nich – libové šunky, játra tepelně upravené (smažené, dušené, játrové knedlíčky) apod.

Pokud vím, tato výživa byla vyhodnocena někde v českých médiích jako nejbezpečnější alternativní výživa (nebo druh diety) právě proto, že každá krevní skupina má ve své škále potravin zastoupeny všechny potřebné druhy a nikdo tedy nemá být buď jen “vegetarián”, nebo jen “bez mléčných výrobků” atd. Každá krevní skupina najde zastoupení daného druhu potravin ve své kategorii, jen jsou to třeba specifické druhy (sk. 0 např. tedy oželí kravské mléko a občas si připlatí za ovčí, kozí produkty nebo kvalitnější mozzarellu, ale rozhodně nebude odkázána žít bez mléčných produktů).