#1574
meggi
Účastník

Damiane, v knížce od Dr.Dadamo Výživa a krevní skupiny čtu:

[u]Kr.skupina 0[/u]
"Genetická výbava těchto lidí není přizpůsobena na konzumaci výrobků z obilných zrn. Výjimku tvoří chléb z naklíčených zrn, který je obvykle k dostání v chladících pultech obchodů se zdravou výživou. Tento chléb z naklíčených zrn je pro kr.skup. 0 vstřebatelný, protože [b]lepkové lektiny (v první řadě obsažené ve slupkách semínek) jsou zničeny při procesu klíčení[/b]. Na rozdíl od komerčně vyráběných druhů chleba je živou potravinou s velkým množstvím užitečných neporušených enzymů."

[u]Kr.skupina B[/u]
Zkuste chléb z naklíčených zrn, které dostanete v obchodech zdravé výživy. Tyto "živoucí" chleby jsou vysoce výživné. Přestože se jedná o chléb z naklíčené pšenice, [b]problematické jádro je zničeno při procesu klíčení[/b], a proto je chléb mimořádně zdravý."

Nepředpokládám, že by šlo až o tak špatný překlad nakladatelství, že by si celou pasáž o chlebu z naklíčených zrn vymysleli, takže to jsou snad slova autora Dr.Dadama. 😉
Vy ale píšete, že pšeničný klíček v žádné podobě není vhodný pro nikoho kromě ABs. Mohl byste prosím tuto informaci ještě ověřit? Resp. Vy jako nulkař nekupujete za celou tu dobu někde onen prospěšný Essenský (mana) chléb? (nebo pro Bs,AB prospěšný i Ezechielský chléb). Pokud ano, je to něco jiného, než chléb z naklíčených zrn?

U hodně potravin uvádí kniha, nebo i Vy v diskuzních odpovědích, vysvětlení k rozporu vhodnosti – např. jak může být pro všechny olivový olej prospěšný, když olivy jsou téměř pro všechny nevhodné (resp. pouze neutrální pro As,0s,AB ). Stejné zdůvodnění jsem akceptovala u rozporu "pšeničný chléb" a "chléb z naklíčených pšenčiných zrn" (nebo i žitných?). Proč by to tak být nemohlo? 🙂