Dieta podle krevních skupin?

BTD je revoluční výživový systém z pera otce a syna D’Adamo z USA. Na jejím zrodu a vývoji se podílel v padesátých letech minulého století lékař – naturopat – James D’Adamo, který zjistil při své práci, že stejné dietní opatření – strava – působí rozdílně u jednotlivých krevních typů – skupin. V průběhu doby se k otci připojil dnes věhlasně známý vědec a lékař – naturopat – Peter James D’Adamo, PhD (*1956). Na vývoji BTD/GTD se podílí dnes přední vědci, lékaři a další odborníci. BTD poprvé představila publikace Eat right 4 Your Type, která byla jako bezprecedentní bestseller v oblasti péče o zdraví, přeložena do více, než 50 jazykových mutací a bylo prodáno miliony výtisků po celém světě a prodává se jako bestseller dodnes.

 

Výživa podle krevního typu vychází z geneticky ověřených teorií, antropologie a dalších vědeckých disciplín. Její síla účinnosti je v pochopení skutečnosti, že každý krevní typ – skupina – je odlišně biochemicky vybavena a tím i jinak reaguje na zdroje bílkovin přijímaných trávicím traktem. Jako není možné měnit inkompatibilní krevní typy – skupiny – mezi sebou navzájem (transfúze) z důvodů fatálního ohrožení života, tak není možné přijímat některé druhy živočišných i rostlinných druhů potravin. Některé tyto potraviny svou bílkovinou, resp. molekulou bílkoviny – lektinem – připodobňují chování antigenů typu A nebo B, což je fatální pro krevní typ O, který se chová k antigenům typu A nebo B jako k nepřátelům a tím i vyvolává v těle obranné mechanismy, což mohou být alergie, mutace některých orgánů, jejich změna velikosti a funkčnosti a tím následně další civilizační onemocnění. Obdobně jsou na tom další krevní typy A,B i AB.

Proto bylo otestování na 3.000 rostlinných a živočišných druhů, které jsou součástí potravního řetězce, aby byla zjištěna přítomost lektinu a posouzení, zda je pro danou krevní skupinu přínosem, lékem nebo ohrožením.

 

Toto je velmi stručné shrnutí, samozřejmě se nezohledňují pouze lektiny, ale také některé další složky dané potraviny, zda jsou v souladu s biochemií daného krevního typu jako například sacharidy, enzymy a další. 

 

Budete-li uživateli BTD, pak pečujete o své zdraví na buněčné úrovni a tím zdokonalujete své zdraví formou posilování zdravého imunitního systému, ale i v případě nemoci, upravené výživové doporučení BTD pomáhá lépe ustát například chirurgické zákroky, rakovinu (chemoterapii, radioterapii a další postupy pro tělo drastické léčby), ale také pomohlo již desítkám bezdětných párů otěhotnět i přes řadu let neúspěšných pokusů o otěhotnění, byť za asistence lékařů.

 

Výživa je to, co Vás činí takovými, jací jste. Výživa ovlivňuje Váš imunitní systém a ten ovlivňuje nejen Vaše zdraví, ale také schopnost se bránit genetickému dědictví po rodičích.

 

BTD je od roku 2001 oficiální studijní obor na Univerzitách v USA a BTD užívá miliony lidí po celém světě.

 

V prosinci 2007 vyšla publikace GenoType Diet od Dr.D’Adamo, která precizuje BTD a dovádí ji k dokonalosti. Pouze BTD a GTD jsou výživou, která skutečně zohledňuje potřeby podle Vaší biochemie – dispozice vyzískat z přijímané potravy energii a to, co tělo chce a potřebuje.

 

Chcete hubnout s BTD?

Není problém. BTD byla vyhodnocena jako nejšetrnější a nejefektivnější způsob snižování nadváhy či obezity s přídavkem přílivu maxima energie a pocitu „omládnutí“ následkem jejího užívání.

U hubnutí s BTD ale platí jedno důležité upozornění: Pokud je Vaše BMI nad 28, pak nemůžete používat standardního seznamu potravin typeBASE4, ale seznam potravin pro diabetes a osoby s BMI 28+.

 

Užíváním neautorizovaných seznamů potravin nebo ze špatně přeložených knih nebo užíváním nevhodného seznamu potravin si můžete své zdravotní potíže prohloubit a naopak můžete způsobit nárůst na hmotnosti. Zrovna tak oběhové nemoci potřebují specifickou výživu, kterou nabízí cardioBASE4 atd…

 

Seznam typeBASE4 je volně přístupný, ostatní seznamy jsou placené. Pokud využijete vstupní prohlídky pro aplikaci BTD/GTD u certifikovaných odborníků v síti ABO Clinic, získáte seznam zdarma.

 

Co obsahuje seznam potravin?

Seznamy potravin jsou děleny podle typu onemocnění. Obecný seznam potravin typeBASE4 je určen pouze zdravým jedincům, kteří mají zájem o správnou výživu plnou energie a zdraví.

Pozor! Mnoho lidí si chce z BTD udělat výnosný obchod, proto bez kvalifikace v tomto oboru poskytují mylné informace ze špatně přeložené knihy
před deseti lety. Za tuto dobu máme knih 13, ale ty už tito „odborníci“ nečetli.

Navzdory některým „recenzím“ našich českých či slovenských „odborníků“, kteří přes neznalost BTD/GTD varují před její aplikací, musím konstatovat, že BTD nejen že je bezpečná, ale je také velmi účinná v souboji s nemocemi. Lékař léčí, ale nezná dobře všechny výživové směry. Ani nemůže. My jsme pravá ruka Vašeho lékaře. Nic nebrání vzájemné konzultaci a doporučení souběžné terapie jak na poli medicíny klasické, tak na poli výživy a medicíny přírodní.

Zeptejte se v diskusním fóru, jaká BTD je a sami si pak udělejte obrázek, zda čtete e-mail ze záhrobí nebo od spokojeného klienta.

 

Kde získat informace?

Buď u certifikovaného konzultanta BTD/GTD, dotazem v diskusním fóru nebo ve vzdělávacím Institutu R4YT o.s. – iR4YT.

Nebojte se zeptat kdykoliv Vám nebude něco jasné. Vyžadujte od konzultanta BTD/GTD číslo kvalifikačního osvědčení – certifikátu, které si můžete ověřit on-line na našich stránkách iR4YT nebo telefonicky z místa ordinace Vašeho konzultanta. Tím předejdete možnosti nesprávné aplikace za Vaše finance.

 

Proč užívat originální produkty Dr.D’Adamo?

Je to jednoduché. Pokud hodláte pomoci svému zdraví, pak nemůžete užívat běžně dostupné doplňky stravy nebo fytoterapeutika, protože jejich nosné látky obsahují ve většině případů nevhodné složky, jako kukuřičný škrob, vojtěška a další. Tyto přísady samozřejmě nepomáhají a blokují užitečné vitamíny či minerály, které podáváte na nevhodném nosiči.

Zde můžete ušetřit, získat prospěch a skutečně podpořit své zdraví.

Zde jedno varování: Calivita, která prodává multivitamíny pro krevní skupiny nemají nic společného s Dr.D’Adamo a výživou podle krevního typu!!!

 

Doporučuji Vám projít si instruktážní videa o BTD od Dr.D’Adamo. Tato videa jsou v jazyce anglickém, ale myslím si, že nyní pochopíte lépe pojem aglutinace – shlukování buněk vlivem příjmu nesprávného lektinu – a princip užívání BTD.

 

Vítejte v ABO Clinic – mezinárodní síť poskytovatelů péče podle pravidel R4YT (BTD/GTD). Pokud jste výživový specialista, dietní sestra, lékař, terapeut nebo distributor originálních ABO produktů, můžete se stát součástí této sítě a tím získat stálou klientelu, která Vás bude vyhledávat pro Vaše terapeutické úspěchy, které tkví v tajemství zvaném R4YT – správné pro Váš krevní typ…

 

Petr Damian Kajaba
Blood Type Biometrics Practitioner

R4YT o.s.

Napsat komentář